fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

fórum

ONLINE SZIMULÁTOROS BAJNOKSÁG
 
KezdőlapPortalLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 Magyar nagydíj

Go down 
+12
LehelFekete
Sas
Koolman
willyKEE
Nandor
Lukács
Arpi
Okoska92
dumitru florin
Szonda Hunor
TMS
RedDog
16 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
SzerzőÜzenet
RedDog
Szentliga Versenyző
RedDog


Hozzászólások száma : 2599
Join date : 2008. Oct. 13.
Tartózkodási hely : Over and out!

Magyar nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magyar nagydíj   Magyar nagydíj - Page 2 I_icon_minitimeSzer. 17 Júl. 2013 - 12:32

Upsz.... Ott el felejtettem szolni Smile
Vissza az elejére Go down
willyKEE
Szentliga Versenyző
willyKEE


Hozzászólások száma : 1544
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 42
Tartózkodási hely : Maidenhead

Magyar nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magyar nagydíj   Magyar nagydíj - Page 2 I_icon_minitimeSzer. 17 Júl. 2013 - 13:34

A 7 és az 5 óvás összefog ...szerintem azt egyszerre kellene bírálni vizsgálni.....mert hogy ha nem történik meg az egyik akkor nem lesz második eset....láncreakció volt !!!!!!!!!! nem szerda kellett volna legyen a határidő 7????
ui. A br r től PéterfiArpi a bt tag ...de ezt már megbeszeltuk !!!!
Vissza az elejére Go down
TMS
Szentliga Versenyző
TMS


Hozzászólások száma : 1600
Join date : 2011. May. 31.

Magyar nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magyar nagydíj   Magyar nagydíj - Page 2 I_icon_minitimeSzer. 17 Júl. 2013 - 13:41

Javitva!

*azert nem szerda, mert a tegnap nem lehetett visszajatszast nezni. Amugy szerda marad a kovetkezokben a dontes, ha nem lesz meg tehnikai gond mint most.
Vissza az elejére Go down
Lukács
Szentliga Versenyző
Lukács


Hozzászólások száma : 1815
Join date : 2008. Oct. 13.
Age : 47
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Magyar nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magyar nagydíj   Magyar nagydíj - Page 2 I_icon_minitimeSzer. 17 Júl. 2013 - 14:08

Alfréd helyet, Fazakas Leventét kell fel installálni!
Vissza az elejére Go down
http://fsr-team.weebly.com/index.html
TMS
Szentliga Versenyző
TMS


Hozzászólások száma : 1600
Join date : 2011. May. 31.

Magyar nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magyar nagydíj   Magyar nagydíj - Page 2 I_icon_minitimeSzer. 17 Júl. 2013 - 14:16

Az mar keso, javitva volt. A jovobeli BT-est illetoen o kepviseli mad a RV, de most kimarad!
Vissza az elejére Go down
Sas
Szentliga Versenyző
Sas


Hozzászólások száma : 1360
Join date : 2009. Nov. 04.
Age : 46
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Magyar nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magyar nagydíj   Magyar nagydíj - Page 2 I_icon_minitimeSzer. 17 Júl. 2013 - 14:30

willyKEE írta:
A 7 és az 5 óvás összefog ...szerintem azt egyszerre kellene bírálni vizsgálni.....mert hogy ha nem történik meg az egyik akkor nem lesz második eset....láncreakció volt !!!!!!!!!! nem szerda kellett volna legyen a határidő 7????
ui. A br r től PéterfiArpi a bt tag ...de ezt már megbeszeltuk !!!!

Nem mellesleg ma van szerda EET ido szerint Sr. William Smile 
Vissza az elejére Go down
willyKEE
Szentliga Versenyző
willyKEE


Hozzászólások száma : 1544
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 42
Tartózkodási hely : Maidenhead

Magyar nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magyar nagydíj   Magyar nagydíj - Page 2 I_icon_minitimeSzer. 17 Júl. 2013 - 16:03

ertem Tamas...igaz nekem ki mnet a fejembol a replay problema!!!! @ sas én igy ertettem hogy szerdaog kellene dontest hozni...!!!!! de meg a bt tagpk csla csutortokig kell bekuldjek a dpntesuket!!!
ui:
Vissza az elejére Go down
Sas
Szentliga Versenyző
Sas


Hozzászólások száma : 1360
Join date : 2009. Nov. 04.
Age : 46
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Magyar nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magyar nagydíj   Magyar nagydíj - Page 2 I_icon_minitimeSzer. 17 Júl. 2013 - 16:42

Jaaa tényleg ott írja, hogy csütörtökig. Bocsi.
Vissza az elejére Go down
RedDog
Szentliga Versenyző
RedDog


Hozzászólások száma : 2599
Join date : 2008. Oct. 13.
Tartózkodási hely : Over and out!

Magyar nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magyar nagydíj   Magyar nagydíj - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. 18 Júl. 2013 - 1:15

Csak mostanra sikerult befejeznem a VLSui megnezest, minden rendben. Vannak egy paran akik csak egy kevereket hasznaltak, de nem fejeztek be a versenyt.
A Q3 - verseny rajt, rendben van.

A statisztika, lehet nem lessz meg a heten, nincs fizikai idom, tesztelni sem jut idom. Remelem a futamon nem egetem le a motrot....
Vissza az elejére Go down
Koolman
Szentliga Versenyző
Koolman


Hozzászólások száma : 854
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 51
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Magyar nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magyar nagydíj   Magyar nagydíj - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. 18 Júl. 2013 - 4:56

Redi arra kérlek tedd fel azt a gumikeveréket, amiben minden benne volt tudod az elején, hogy bármelyik visszajátszást meg tudjam nézni aztán versenyre köszi előre is
Vissza az elejére Go down
willyKEE
Szentliga Versenyző
willyKEE


Hozzászólások száma : 1544
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 42
Tartózkodási hely : Maidenhead

Magyar nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magyar nagydíj   Magyar nagydíj - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. 18 Júl. 2013 - 10:11

Redi ha gondolod eltalallak a teszt utolso 10 perceben , akkor biztos leeg a motrod!!!!!
Amugy kar hogy nem akarod kozzetenni hogy mennyi uzemanyagom volt !!!!! Tenyleg sajnalom, gondolom ha nem lett volna elegendo uzemanyag akkor mar fent lett volna a forumon. Sajnalom :-( hogy igy alakul a dolog,de meg mindig bizok hogy felteszed es akkor Kalman nyugottan elnezest kerhet mert alaptalanul feket
it gyanusit....
Vissza az elejére Go down
RedDog
Szentliga Versenyző
RedDog


Hozzászólások száma : 2599
Join date : 2008. Oct. 13.
Tartózkodási hely : Over and out!

Magyar nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magyar nagydíj   Magyar nagydíj - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. 18 Júl. 2013 - 10:52

@Kalman: nem csak azzal van gond, hanem a HDV-vel is es azt nem lehet osszesre rakni.

@Willy:??!?!?!?
Redi ha gondolod eltalallak a teszt utolso 10 perceben , akkor biztos leeg a motrod!!!!! írta:
Innen nem ertek semmit.

En nem olvastam a ti veszekedeseteket. Engem ne probalj te bemocskolni, hogy csak akkor teszem koze ha ellened van. Irtam mar privatban is, rendezd le a problemaid es ne mindenkit tamadj...... Mert nem figyelsz oda es mindenkit probalsz besarozni.
Megegyszer megkerlek, engem hadj ki a balheidbol es valahogy probald megvalogatni mit irsz rollam, mert en nem vagyok olyan fajta aki csak akkor tesz koze valamit, ha bizonyos szemelyeket erint.

Igen is volt uzemanyagja, tobb korre is, kb 3 vagy 4 korre valo uzemanyag maradt az autojaban.
<Lap num="52" p="4" et="4591.7212" s1="27.9336" s2="28.8479" s3="26.4034" fuel="0.043">83.1849</Lap>

De ezt te is es barki meg tudja nezni a sajat race log fileben. Ez nem titkositott adat.
Vissza az elejére Go down
Koolman
Szentliga Versenyző
Koolman


Hozzászólások száma : 854
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 51
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Magyar nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magyar nagydíj   Magyar nagydíj - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. 18 Júl. 2013 - 12:29

willyKEE írta:
Redi ha gondolod eltalallak a teszt utolso 10 perceben , akkor biztos leeg a motrod!!!!!
Amugy kar hogy nem akarod kozzetenni hogy mennyi uzemanyagom volt !!!!! Tenyleg sajnalom, gondolom ha nem lett volna elegendo uzemanyag akkor mar fent lett volna  a forumon. Sajnalom :-( hogy igy alakul a dolog,de meg mindig bizok hogy felteszed es akkor Kalman nyugottan elnezest kerhet mert alaptalanul feket
it gyanusit....

Vilmos akkor ha jól értem te te szándékosan satuzol Lehel előtt csak azért mert megvert a pályán és mert levágta a kanyart az az ő sara de hogy te ezért egy agresszív balesettel akarsz elégtételt venni és még én kérjek elnézést hát ez a tett még súlyosabb agresszivitás mintha nem lett volna elég üzemanyagod, nyugodj le és játssz tisztességesen tudod FAIR PLAY FIRST!!

2. SPORTSZERŰ VISELKEDÉS
2.1. A bajnokság szervezőinek elsődleges célja, hogy bárkinek, akinek nevezése elfogadásra került és megkapta a versenyengedélyét, kellemes időtöltést és szórakozást biztosítson, éppen ezért elvárják a sportszerű viselkedést.
2.2. Sportszerű és tisztességes magatartást tanúsít a versenyző, ha a rendezvény során figyelemmel van arra, hogy nem egyedül van a pályán, szándékosan vagy gondatlanságból nem okoz balesetet, betartja a szabályokat, a rendezvény során nem kényszerít másokat balesetveszélyes helyzetbe, illetve nem juttat másokat jogtalan előnyhöz.
Vissza az elejére Go down
willyKEE
Szentliga Versenyző
willyKEE


Hozzászólások száma : 1544
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 42
Tartózkodási hely : Maidenhead

Magyar nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magyar nagydíj   Magyar nagydíj - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. 18 Júl. 2013 - 13:39

Redi én nem tudtam hogy nem titkos ez a file ...... amúgy akkor Kálmán nyugodtan le ellenőrizheti ezután is...faxa....Akkor kálmán előre nézd meg és utána vadaskodj !!!!!! Nem feketitelek redi csak furcsa volt hogy ha megkérték valamire eddig majdnem hogy azonnal megvolt. most nem jött válasz napokig.....csak kérdés volt. A Akkor levezetokoron fekeztem igen de nem az volt a szándékom hogy balesetet okozzak.
Amúgy Redi akkor miért vagy mérges ha megovlak ???? majd a bt dönt !!!! kíváncsian várom!.
@Kalman : Kérdezd meg magától , vagy mástól így teszteket szokott meg történni baleset??? Elnézett fektav, túl nagy optimizmus, tapasztalatlansag ...stb. hidd el engem is ütöttek el. de nem nagy ügy optimizmus!!!!!! Főleg akkor ha a versenytarsad felteszi a kezed és bocsánatot kér, azaz hibázott. A Verseny elott 10 percel történt az eset ,én átmentem a team speak szobátokban és bocsánatot kértem.
Ugyan ezt megtettem a q1 végén mikor megtörtént a baleset átmentem számához és azt mondtam hogy bocs....és le van rendezve. Átmentem én redi hez is mondtam hogy sorry de ő már nem fogadta normális hangal , holott Redivel kapcsolatban nem érzem maga hibásnak !!!!!! Nó mind1 csak azt akartam tudatni hogy ha hibazok akkor kérem a bocsánatot.... mindenki hibázik !!!!! én be merem vallani.
Vissza az elejére Go down
willyKEE
Szentliga Versenyző
willyKEE


Hozzászólások száma : 1544
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 42
Tartózkodási hely : Maidenhead

Magyar nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magyar nagydíj   Magyar nagydíj - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. 18 Júl. 2013 - 13:42

ui: ne nyugtassatok mert attól leszek ideges!!!!!!!! nincs semmi bajom , Redi a csapattal is minden ok. én jól vagyok ....Ti????
Vissza az elejére Go down
Arpi
Szentliga Versenyző
Arpi


Hozzászólások száma : 796
Join date : 2009. Aug. 30.
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Magyar nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magyar nagydíj   Magyar nagydíj - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. 18 Júl. 2013 - 14:32

4 - es ovas egy az egyben, buntetes + 20 masadperc Vettelnek
Vissza az elejére Go down
Sas
Szentliga Versenyző
Sas


Hozzászólások száma : 1360
Join date : 2009. Nov. 04.
Age : 46
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Magyar nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magyar nagydíj   Magyar nagydíj - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. 18 Júl. 2013 - 17:52

BT Döntés

1. óvás: Dumitru Florin óvja Fegyver Botondot

Lukács Sz. - F. Botondot tartom a vétkesnek, a hideg gumit figyelmen kívül hagyta és a sikán előtt akarta előzni D. Florint, amit Florin elég jól kezelt illetve levédte az ívet! Boti meglökte és a pályán kívüli akadályok letörték a vezető szárnyat! Ami a legrosszabb, hogy nem várja vissza áldozatát!

Péterfi Á. - Egyértelmű kiütés. Fegyver Botondnak eredménytörlés mert nem várta vissza ellenfelét.

Albert S. - Vitathatatlan a helyzet. Fegyver B. súlyosan vétett a 18.2 pontú szabály ellen, mivel sportszerűtlenül faképnél hagyta "áldozatát". (18.2)

Szabó L. - Szerintem ez teljesen egyértelmű eset, nincs is mit sokat vitázni rajta. Boti elüti Florint féktávon hátulról és nem várja vissza (legalább is én nem sok jelét vettem annak észre, hogy vissza szerette volna várni Razz)
Javasolt büntetés: eredménytörlés

Nagy K. Kálmán - Fegyver Botond kiüti és nem várja vissza ráadásul körhátrányban van! Kizárás eredmény törléssel. Szabályzat 18.2 pontja értelmében

------------------------------------------------------------------------------------------------


2. óvás: Okos Zsolt óvja Szabó Csabát

Péterfi Á. - Egyértelmű kiütés. Szabó Csabának +20 mp

Albert S. - Szabó Cs. kiüti Okost de visszavárja, ezért +20 mp

Fegyver B. - Csaba elüti Okost a hibás Csaba büntetés

Nagy K. Kálmán - Szabó Csaba valóban kipördíti Okos Zsoltot, de visszavárja így a büntetés +20 mp Szabályzat 18.2 pontja értelmében

Szabó L. - Ennél az esetnél a csapattársam érintett úgy, hogy asszem itt nem dönthetek. Vagy ha mégis akkor szóljatok és akkor utólag felírom.

------------------------------------------------------------------------------------------------

3. óvás: Péterfi Árpád óvja Lukács Szabolcsot.

Szabó L. -  Szerintem kicsit merész féktáv volt ez Szabitól, mivel Árpi zárta az ívet, kívül meg két autó mellette volt, ezért nem igazán volt hová mennie. Szerintem itt Szabi a hibás, mivel elnézte a féktávot és belecsúszott Árpi autójába.

Nagy K. Kálmán - Lukács igaz hogy elfékezi magát és meg koccolja Péterfit én versenybalesetnek látom nincs büntetés. Látszik, hogy Lukács Szabolcs mindent megtesz a baleset elkerülése érdekében.

Albert S. - Vakmerő de nem ritka előzési szándéknak lehettünk tanúi ennél az esetnél. Tripla szélárnyékból érkezve, túl rövid féktávon próbálkozott Lukács, de nem jött össze. Nagyobb baj is lehetett volna belőle, mert elég zsúfolt volt a forgalom. Nagyon nem sérülhetett Péterfi autója mivel köztudottan az első szárny sérülékenyebb és nem tört le Lukács autójáról. Pozíció vesztés sem történt, ezért én egy figyelmeztetéssel sújtanám a vétkes pilótát.

Fegyver B. - Lukács itt nem nagyon hibás mert hátulról is lökdösik. Egy kicsit hozzáér Árpihoz de nem veszélyes, szerintem versenybaleset.

Dumitru F. - Lukács hibás. Még fékezhetett volna egy kicsit és nem lett volna baj.

------------------------------------------------------------------------------------------------

4. óvás: Péterfi Árpád óvja Vargyasi Tamást

Szabó L. -  Az előzés után valóban a pályán kívülre sodródik Tamás és úgy jön vissza. Ha azt az elhagyást úgy vesszük, hogy az előzés során történt akkor Tamás előzése szabálytalan.
Javasolt büntetés:Tamás visszasorolása Árpi mögé.

Nagy K. Kálmán - Vargyasi Tamás valóban a pálya elhagyásával előz így szabálytalan előzési manővert hajt végre büntetése +20 mp Szabályzat 17.3 pontja értelmében

Albert S. - A szabályzat 17.3 pontját értelmezve Tamás vétett. Szabálytalan előnyszerzésért +20 mp.

Fegyver B. - Vargyasi Tamásnak vissza kelet volna engedni Árpit. A pályáról kimegy és úgy előzi meg Árpit. Vétkes Tamás.

Dumitru F. - Tamás ki szelesítette a kanyart, hogy ne ütközzenek de azért vissza kellet volna varja Árpit. Tamásnak bünti jár.
------------------------------------------------------------------------------------------------

5. óvás: Lukács Szabolcs óvja Hatházi Vilmost

Szabó L. -  Azt, gondolom az eset után Vilinek Esc-et kellett volna nyomnia és nem a célegyenesben forgolódni főleg úgy, hogy látta, hogy mások is gyors körön vannak. Szerintem itt egyértelműen hibás Vili. Javasolt büntetés:Mivel ez miatt Lukács is fel kellett adja az időmérőt én a következő futamra egy +3 rajthelyes büntetést adnék.

Nagy K. Kálmán - A. Én a Vilmos kérését, hogy a két eset együtt legyen tárgyalva elutasítom ugyanis a Lukáccsal való balesetet az irányba fordítási manővere okozza és nem az Alfrédtól kapott ütés. Figyelmetlen manővert hajt végre ezzel Lukács Szabolcs esélyét vonja meg a Q3 jutástól büntetése Bokszból rajtoljon a következő futamon. Szabályzat 23, c pontja értelmében
B. Lukácsnak volt még egy óvása éspedig Fekete Lehel a Q1-ben előz a bokszutcában 5 rajthelyes büntetés a következő futamon. Szabályzat 4.2 pontja értelmében

Albert S. - Bármi is történt az előző másodpercekben, nem szabadott volna Vilinek ezt a manővert véghez vinnie. Nem akkor és nem úgy, hogy bárkit veszélybe sodorjon. Ha nem akarta kockáztatni az esc-ért járó büntetést, akkor más irányba és több féle -képpen lett volna lehetősége irányba fordítani az autót. Felelőtlenség és az eset súlyosságát nézve bokszutcából való rajtolást javasolok a szabályzat 23-c pontja értelmében. (előre meg nem fontolt baleset okozása)  (az esetet vizsgálva a és látva a BBR magas-röptét, a "somewhere over the rainbow Bluebirds fly" nóta jutott az eszembe:)

Dumitru F. - Vili bünti, nem értem miért nem ESC-elt.

Fegyver B. - Lukács Hatházi figyelmetlenség a pályán Vilinek és túl agresszív vezetés miatt.
-----------------------------------------------------------------------------------------------

6. óvás: Hatházi Vilmos óvja Fekete Lehelt

Szabó L. -  Az első esetnél amit Vili említ, úgy gondolom , hogy  Lehel nem hibás mivel megcsípte a füvet és megpördül (szerintem még volt akkor előnye, hogy vissza jöhetett elé). Sajnálatos módon szorosan mögötte jött Vili és már nem volt esélye elkerülni az ütközést. A második esetnél amit említ az első szerintem határ eset, a másodikat pedig lehet szélesítésnek minősíteni, bár megjegyzem mögötte Vili is pont úgy elhagyja a pályát.
Én ezeket az eseteket sem büntetném, kivéve akkor ha mindenki szélesítése vissza lesz nézve és egyformán büntetve.

Albert S. - Az első esetnél Lehel elrontja a sikánt, visszatér...itt meg semmi baj nincs, mert megteheti. A kipörgő kerekeket szépen összeszedi Lehel, de Vili mar túl közel, szélárnyékból nem tudja elkerülni az ütközést. Versenybalesetnek minősítem. A szelesítéssel kapcsolatosan az a véleményem, hogy ezen a pályán belefér és mindenki szelesített/vágott párszor, úgyhogy ha Lehelt vizsgáljuk, akkor az egész mezőnyt ki kell vizsgálni.

Nagy K. Kálmán -  Hatházi Vilmos óvja Fekete Lehelt fekete lehel valóban mindkétszer elhagyja a pályát, de az első esetben világosan látszik nem szerez előnyt, hisz egy hiba folytán kényszerül ki, míg a másik esetben előnyt szerez de ha figyelembe vesszük, hogy a 33 körtől folyamatosan tolja le a pályáról Vilmost aki a célegyenesben több irányváltási manővert is végrehajt amikor Lehel előzni próbálja, szám szerint legalább háromszor vált irányt így ha ott nem szabálytalan akkor Lehel már rég megelőzte volna és erre az incidensre nem is kerül sor. Én mind a két versenyzőnek figyelmeztetést adnék sportszerűtlen manőverek végrehajtása végett ugyanis a felvételen is határozottan látszik Fekete Lehel gyakran elhagyja a pályát négy kerékkel, Hatházi Vilmos pedig a cikázás miatt érdemel figyelmeztetést. Szabályzat 16.4 , 16.5, 17.6 és 17.7 pontja

Dumitru F. - Lehelnek bünti jár már a síkánt is le vágta.

Lukacs Sz. - F. Lehel a sikánt valóban elrontja, csúnyán belefékez és a rázóköveken csúszik, visszatér gondmentesen a pályára és a következő kanyar kijáratánál bepörögnek a meghajtó kerekek így veszít a kigyorsításából a mit a mögötte érkező versenyző (Vilmos) nem tud lereagálni mert nagyon rövid a reakció idő, ebből történik az incidens, beleszalad és a sóderágyba sodródik! Nem tartom F. Lehelt hibásnak!
------------------------------------------------------------------------------------------------

7. óvás: Hatházi Vilmos óvja Venczel Alfrédot

Szabó L. -  Azt hiszem nem kellett volna Vilinek teljesen megállnia, mert jött valaki. Elég lett volna ha lassít és megvárja amíg elhalad mellette. Talán akkor elkerülhető lett volna az eset. Alfréd sajnos későre vette észre, hogy Vilmos autója teljesen megállt és már nem tudott időben megállni, kivágni pedig nem akart az éppen érkező autó elé.
Javasolt büntetés: Nem büntetném, inkább szerencsétlen szituációnak nevezném, de viszont javaslom, hogy a következőkben próbáljunk jobban odafigyelni az ilyen szituációkra.

Nagy K. Kálmán - Hatházi Vilmos óvja Venczel Alfrédot ez az eset a szabályzat 16.3 pontjának felel meg és egyértelműen látszik, hogy Alfréd megpróbálja az ütközést elkerülni annál is inkább, mert az ESC következtében Alfréd a rajtrács végéről vágott neki a versenynek így ha vétkes lenne is letöltötte a büntetését. Hatházi Vilmost meg figyelmeztetésben részesíteném a szabályzat 16.3 pontjának megszegése miatt.

Albert S. - Hatházi V. a szabályzat 16.3-as pontját sértette meg, amikor túl lassan haladt, igaz azért mert figyelt a gyorsabb autókra, de ezzel megzavarta Venczel A.-t és ebből kerekedett egy nagy hepaj. Figyelmeztetést javaslok Vilinek.

Fegyver B. - Vencel figyelmeztetése nem figyelt, Ő a baleset okozója! Ennyi lenne!

Dumitru F. - Alfrédnak bünti jár.
------------------------------------------------------------------------------------------------

Fehér vonal és levezető körök

Fehér vonal: Nagy N. 9. kör

Levezető kört nem teljesítők: Hatházi V.


Büntetések:




Fegyver B. - a futamon elért eredményének törlése. (cserbenhagyásos kiütésért)

Szabó Cs. - +20 mp (kiütésért)

Lukács Sz. - Figyelmeztetés agresszív vezetésért.

Vargyasi T. - +20 mp (pályán kívüli előzésért)

Péterfi Á. - +20 mp (pályán kívüli előzésért)

Hatházi V. - +20 mp(levezetőkör nem teljesítéséért) , bokszutcából való rajtolás a következő futamon (az időmérőn történtekért) , figyelmeztetés (az időmérőn történtekért)

Nagy N. - +20 mp (fehér vonal átlépéséért)

Fekete L. - +5 rajthelyes büntetés a következő futamon (előzés bokszutcában piros lámpánál)


A hozzászólást Sas összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 23 Júl. 2013 - 13:54-kor.
Vissza az elejére Go down
willyKEE
Szentliga Versenyző
willyKEE


Hozzászólások száma : 1544
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 42
Tartózkodási hely : Maidenhead

Magyar nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magyar nagydíj   Magyar nagydíj - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. 18 Júl. 2013 - 19:35

Konkluzióóóóóó lehet vágni, szélesíteni ...senkit nem érdekell ...sajnos erre már volt büntetés, akkor az volt a vélemény hogy a vonalak között kell autózni, most miért is nem kell ___???? volt erre már prcedens !!!!!!!!!!!!!!
Kálmán miért dönt a Fekete és Hatházi esetében BT ????
Miért is kaptam boxutcából való indulást ?????
+20 pm az a mostani eredményemhez van __ miert_???? egy kicsi indoklást  pls_???
Amugy
Hatházi V. - +20 mp, bokszutcából való rajtolás a következő futamon, figyelmeztetés  voltam már figyelmeztetve !!!!!!!!!  
Remélem most öröm és boldogság van Kálmán és Reddog házatáján ..... és jöhet a hi5 mert végre sikerült ...... és még én magyarazok bele mindne a dolgokba !!!........ Faxom !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! és Mégegyszer !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

UI _: egyet értek a BT azon döntésével ami a Q1 ben történt Szabi miattan nem tudott menni tovább ...de a többi az risza ..... de ok egéségetekre!!!
ui2 : NNK kapott egy 20 mp büntetést azt hová adjátok hozzá????
Edit : ui3 : a kovetkező futamon lehet vágni vagy csak a magyar pálya volt olyan hoggy belefér _?????
Vissza az elejére Go down
RedDog
Szentliga Versenyző
RedDog


Hozzászólások száma : 2599
Join date : 2008. Oct. 13.
Tartózkodási hely : Over and out!

Magyar nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magyar nagydíj   Magyar nagydíj - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. 18 Júl. 2013 - 19:56

7 ovas - fellebezek.

Nem vagyok elegedett a Vilmos altal kapott buntetesben.
Ervek:
Nezzetek vissza a replayt, figyeljetek meg amiket leirok.
1. Amikor Hathazi Vilmos elhadja a boxutca lezarast (ahhonnan lehet menni limiter nelkul) Kalman meg nincs a celegyenesben. Hatra levi ido, a Q1bol, kb 1.33. Tehat ez aljas hazugsag, hogy Kalmant akarta elingedni.
2. Amikor en hagyom el a boxutca lezarast, Kalman meg nem fejezte be a mert kort. Hatralevo ido kb 1.30.
Sietek, hogy erjek fel egy gyors korre.
Latom a radaron Vilit es Kalmant is. Az elso boven elottem, a masodik, boven a hatam mogott.
3. Amikor raerkezek Vilire, akkor veszem eszre, hogy le van alva, 30 km/H. Ha nem utom el, akkor teljesen leall a palyan, olyan helyen ahol nem lehet elozni, a feher vonal miatt.
Egyszerre tobb szabalysertest/Un Fair dolgot vegez, a kigyorsitasi reszen (mert ennek a fehervonalas resznek az a neve) o lassitt, olyan modon, hogy meg se lehessen elozni. Tehat en ugy veszem, hogy latta, hogy jovok es engem akart blokkolni, mivel nem tudom elozni.

Igaz, hogy esc-et nyomtam, ez az en saram, el is vittem a buntetest. Utolso rajtpozicio.
Ezek osszeszamlalasaval, ki lehet jelenteni, hogy osszben Vili elvette tollem a futamgyozelmet es Lukacstol, azert mert nem tudott gyors kort menni, minim egy dobogot, de biztos egy jobb helyezest.

Tehat: mekkerem a BT-t nezze ujra at, figyelve az autok helyzetere es szablyon ki egy rendes buntit Vilmos reszire. Igaz ketten maskepp lattak, de tobb mint 50% a betenek, Vilmost latta hibasnak velem szemben.
Vissza az elejére Go down
RedDog
Szentliga Versenyző
RedDog


Hozzászólások száma : 2599
Join date : 2008. Oct. 13.
Tartózkodási hely : Over and out!

Magyar nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magyar nagydíj   Magyar nagydíj - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. 18 Júl. 2013 - 19:58

willyKEE írta:

Remélem most öröm és boldogság van Kálmán és Reddog házatáján .

Tudod mit... Most is provokalsz, nem veszem az inget, nem erdekel. Ne remenykedj, hogy valaszolok, annal tobb a sutnivalom, ahjoz kepest, hogy rendor vagyok. Arra kellene figyelj, hogy a tapasztalty versenyzok teged lattak hibasnak...... A tobbi csak Can-Can.
Vissza az elejére Go down
Sas
Szentliga Versenyző
Sas


Hozzászólások száma : 1360
Join date : 2009. Nov. 04.
Age : 46
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Magyar nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magyar nagydíj   Magyar nagydíj - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. 18 Júl. 2013 - 20:25

willyKEE írta:
Konkluzióóóóóó lehet vágni, szélesíteni ...senkit nem érdekell ...sajnos erre már volt büntetés, akkor az volt a vélemény hogy a vonalak között kell autózni, most miért is nem kell ___???? volt erre már prcedens !!!!!!!!!!!!!!
Kálmán miért dönt a Fekete és Hatházi esetében BT ????
Miért is kaptam boxutcából való indulást ?????
+20 pm az a mostani eredményemhez van __ miert_???? egy kicsi indoklást  pls_???
Amugy
Hatházi V. - +20 mp, bokszutcából való rajtolás a következő futamon, figyelmeztetés  voltam már figyelmeztetve !!!!!!!!!  
Remélem most öröm és boldogság van Kálmán és Reddog házatáján ..... és jöhet a hi5 mert végre sikerült ...... és még én magyarazok bele mindne a dolgokba !!!........ Faxom !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! és Mégegyszer !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

UI _: egyet értek a BT azon döntésével ami a Q1 ben történt Szabi miattan nem tudott menni tovább ...de a többi az risza ..... de ok egéségetekre!!!
ui2 : NNK kapott egy 20 mp büntetést azt hová adjátok hozzá????
Edit : ui3 : a kovetkező futamon lehet vágni vagy csak a magyar pálya volt olyan hoggy belefér _?????

Le lett írva minden világosan. Pl. a +20 mp az ESC-ert a futam végen. Oda írtam a fehér vonalak és levezető körökhöz. De most kicifráztam a büntetéseknél, hogy legyen tiszta a kep. Feketet el felejtettem a büntetettek köze írni, de most megvan ő is. NKK-nak van +20 mp-s büntetése? Nem tudtam róla, azért nem írtam ki.
Vissza az elejére Go down
willyKEE
Szentliga Versenyző
willyKEE


Hozzászólások száma : 1544
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 42
Tartózkodási hely : Maidenhead

Magyar nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magyar nagydíj   Magyar nagydíj - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. 18 Júl. 2013 - 20:49

Bocsi Sas Nagy N ...azaz Nándor!!! én néztem el . NEm tudtam folytatni a levezetőt. mivel nem volt kerekem az számit _???? Smile
Végső esetben Vágni lehet__???? miert döntött NNK a Feketeés Hatházi űgyben__???
A box az Q1 rtörténtekért van_ ???? mert tényleg nem vili !!!!!

Reddog nem rolad szól a világ , nem hogy feltartani nem akkartalak nem is vettelek észre csak mikor elütöttél hátülról , eszembe sem jutottál, van nekem mivel foglalkozam ....... Amugy nem tudom hogy hogy nem lehet észre venni egy autot... de biztos hogy erre is van egy magyarázatod ..... Én elengedni akartam Kálmánt és még aki jött , nem az első kanyarban feltartani ..... de .... nem tudtam folytatni az elengedést mert elütőttél hátulről, nem volt hirtelen fék sem semmi , részemről ennyi !!!!!! Nem így látták .... Szabó azt állítja hogy megálltam de nem álltam meg csak lelasítottam hogy a gyorsabb autoknak bíztosítsak teret..... Reddog a boxbol jött figyelhetett volna jobban .... Minden szabályzat kétértelmű ... Most Kálmán haragszik / pikkel rám mert leégett "miattam" a motorja és ugy forgatja a BT kését bennem ahogy akarja.... de számítottam rá (amugy igaz az a pont ....16,3 de nem mentem indokolatlanul lassan hanem azért mentem lassan hogy ne tartsak fel senki ...)

Összegzésben : Vágni csak a magyar palyán lehetde azt sem mindenkinek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ha hátolról alutnek akkor te vagy a hibas ...stb ...

1-0 vezettek!!!!!! ...de hosszu még a mecs!!!!
Vissza az elejére Go down
LehelFekete
Szentliga Versenyző
LehelFekete


Hozzászólások száma : 546
Join date : 2010. Dec. 08.
Age : 29
Tartózkodási hely : Erdélyország :)

Magyar nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magyar nagydíj   Magyar nagydíj - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. 18 Júl. 2013 - 21:18

Sas írta:

Fekete L. - +5 rajthelyes büntetés a következő futamon (előzés bokszutcában piros lámpánál)
Magyar nagydíj - Page 2 Annoyed-facepalm-picard-l

Nem felsorakozásnál történt az előzés, hanem egy lassan haladó autó volt előttem, nem hiszem hogy meg kéne várjam míg odavánszorog a lámpáig, nem értem....
Szeretnék egy fellebbezést ez ügyben!
Vissza az elejére Go down
Sas
Szentliga Versenyző
Sas


Hozzászólások száma : 1360
Join date : 2009. Nov. 04.
Age : 46
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Magyar nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magyar nagydíj   Magyar nagydíj - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. 18 Júl. 2013 - 22:06

LehelFekete írta:
Sas írta:

Fekete L. - +5 rajthelyes büntetés a következő futamon (előzés bokszutcában piros lámpánál)
Magyar nagydíj - Page 2 Annoyed-facepalm-picard-l

Nem felsorakozásnál történt az előzés, hanem egy lassan haladó autó volt előttem, nem hiszem hogy meg kéne várjam míg odavánszorog a lámpáig, nem értem....
Szeretnék egy fellebbezést ez ügyben!

"4.2 A boxutcában előzni, a boxutca kijáratához felsorakozó álló autó mellé másodiknak, harmadiknak, stb. beállni tilos. Az előzési tilalom nem vonatkozik az álló meghibásodott autó kikerülésere."

Tessék tanulmányozni!

UI Kirk kapitánynak üzenem, hogy fel a fejjel! Smile
Vissza az elejére Go down
willyKEE
Szentliga Versenyző
willyKEE


Hozzászólások száma : 1544
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 42
Tartózkodási hely : Maidenhead

Magyar nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magyar nagydíj   Magyar nagydíj - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. 18 Júl. 2013 - 22:28

Fellebezés !!!!!!

Szabálytalan a BT struktura!!!!!!!!!!!!!!
Kálmának kellett dönteni a Lehel -Hatházi ügyben, köztudott csapattárssak !!!!!!! Kérem a döntés ujraelemzését ezutom olyan strukturával amely nem sérti a szabályzatot!!!!!

A Q1 történt eset: Venczel Alfréd elgázol hátulról, Én lassabban kezdtem meg a felvezető körömet mert, hogy volt rá 2 perc 30 mp . Láttam hogy jön egy autó el akartam engedni az első kanyar előtt !!!! Venczel Alfréd hátulról elütött, és mondhatni kizökkentett a versenyállapotomból, koncentrációmból. Én személy szerint ŐT tartom felelősnek a történtekért és azért is részben ami azután következett. Ha nem üt el Alfréd akkor és nem ütöm el a hirtelen forgolódásommal Szabolcsot és nem kapok érte büntetést/ nem indulok a boxból (amúgy ezt a büntetést is túlzásnak tartom!!!!) Szerintem Ő a felelős! Nem álltam meg a pályán/ felvezető körön voltam , ahogy Alfréd is Helyet hagytam a gyorsabb, mért körön levő autoknak, Tudtam hogy ott nincs amit keressen a fehérvonalon belül a gyors versenyző azért nem tartottam indokoltnak a gyorsítást esetleges megzavarást a gyors körökön.

Megjegyzés : Venczel Alfréd egy kis matek : 15 perces az időmérő ezen szakasza 12.30 mp hagyom el a boxot, ha kivonod a 15.00 percből a 12.30 percet akkor 2.30 mp lesz. Ez csak elég arra hogy nyugottan körbeérjél és megkezd a mért körödet!!!!!! Nekem elég szokott lenni!!!!! (még Spa ban is)

A 34 kör második szektor első kanyarjában Fekete Lehel elhadja 4 kerékkel a pályát és előnyhöz jut olyannyira, hogy a 0.200 mp lett 1 mp egy kanyaron belül. Az ha Szabályos mozdulat akkor Monzában nem lehet panasz hogy valaki szélesít!!!!!!
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Magyar nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magyar nagydíj   Magyar nagydíj - Page 2 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Magyar nagydíj
Vissza az elejére 
2 / 7 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Magyar Nagydíj
» Magyar Nagydíj
» Magyar nagydíj.
» Magyar Nagydij
» Forma-1 Magyar Nagydíj 2013 júl. 28.

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
fórum :: Bírói testület :: Óvások & BT :: Óvások Arhivum :: Óvások SzentLiga X4-
Ugrás: