fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

fórum

ONLINE SZIMULÁTOROS BAJNOKSÁG
 
KezdőlapPortalLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 Monaco-i Nagydíj

Go down 
+5
Arpi
TMS
Szabo Csaba
Koolman
RedDog
9 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
Arpi
Szentliga Versenyző
Arpi


Hozzászólások száma : 796
Join date : 2009. Aug. 30.
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Monaco-i Nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Monaco-i Nagydíj   Monaco-i Nagydíj - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. 13 Jún. 2013 - 12:58

Sas írta:
Arpi írta:
Sajnalom hogy meg nem kuldtem el de nem volt idom de ugyan ugy dontottem volna mint Sas, vagyis az elso korben Csaba a hibas, es a 3-ik korben Kalman, anyi kulombseggel hogy egyforma buntetest erdemelnek.


A büntetés egyforma, csak Kálmán nem fejezte be a futamot és a +20mp +5 rajthellyé alakult.
Értem.
A dontesem nem valtozik, a fotokon is az latszik hogy Csaba koveti a kanyar ivet de Kalman folyamatosan jobbra tart. Az autok helyzetet kell nezni a korlatokhoz kepest.
Vissza az elejére Go down
Sas
Szentliga Versenyző
Sas


Hozzászólások száma : 1360
Join date : 2009. Nov. 04.
Age : 46
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Monaco-i Nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Monaco-i Nagydíj   Monaco-i Nagydíj - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. 13 Jún. 2013 - 14:24

A döntésem marad. Kálmán részéről egy kis kormánymozdulattal el lehetett volna kerülni az esetet. Ha nem tart folyamatosan jobbra, akkor nem történik semmi. A fotókon látszik, ahogy Csaba a a pályán látható két vonalhoz viszonyítva nem tart balra, nem húz Kálmánra. Kálmán lassított, ahogy a fotókon is latszik. Csaba nem, de ha lassít sem lett volna elkerülhető a kontaktus, sőt mindkettőjükre nézve súlyosabb is lehetett volna sérülések mérteké.

U.I egy baleset elkerüléséhez nem elegendő ha csak fékezünk. Összetettebb manőverre van szükség.
Vissza az elejére Go down
Koolman
Szentliga Versenyző
Koolman


Hozzászólások száma : 854
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 51
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Monaco-i Nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Monaco-i Nagydíj   Monaco-i Nagydíj - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. 13 Jún. 2013 - 22:06

Igen tudom SAS nézd meg a 19 kört és meglátod én figyelek az előzni akaróra csak sajna nálunk egy a szempont... de hát ez van a demokráciát választottuk, amiért valakik többen vannak az még nem azt jelenti igazuk is van. A döntést elfogadom ha jól értem +5 rajthely mert kilöktem és nem vártam vissza csak azt nem értem ha ő engem az első körben kilök és nem vár vissza akkor az eredménye semmis de akkor ha neki nincs érvényes értékelhető eredménye kit ütök én ki a harmadik körben, ha érthető a kérdés, de lenne még egy kérdésem is az ausztrálon Szonda kipördíti Lukácsot és még rajtbalesetet is okoz a kipördítésért kap +30 mp a rajtbálestért bokszutcából való rajtolást. Akkor Szabó Csabát és engem miért a futamról való elzárással büntet ugyanaz a BT, ugyanazért a kihágásért? Csak kérdezem nem-e a Szonda Hunor ausztrálon elért eredményét is semmisnek kellett volna nyilvánítani?
SPORTSZERŰSÉG MINDENEK FELETT, ELŐTT!
Vissza az elejére Go down
TMS
Szentliga Versenyző
TMS


Hozzászólások száma : 1600
Join date : 2011. May. 31.

Monaco-i Nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Monaco-i Nagydíj   Monaco-i Nagydíj - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. 13 Jún. 2013 - 22:11

Koolman írta:
amiért valakik többen vannak az még nem azt jelenti igazuk is van.


Es ezt miert csak most lattod, mikor aldozat vagy?
Vissza az elejére Go down
Koolman
Szentliga Versenyző
Koolman


Hozzászólások száma : 854
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 51
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Monaco-i Nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Monaco-i Nagydíj   Monaco-i Nagydíj - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. 13 Jún. 2013 - 22:46

ezt a legelső alkalommal is felvetettem és kifejtettem nem csak most és nem vagyok áldozat
Vissza az elejére Go down
TMS
Szentliga Versenyző
TMS


Hozzászólások száma : 1600
Join date : 2011. May. 31.

Monaco-i Nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Monaco-i Nagydíj   Monaco-i Nagydíj - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. 13 Jún. 2013 - 22:51

OK, nem kimondottan az aldozaton van a hangsuly. Mindegy, vegyuk ugy, hogy hangosan gondolkodtam.
Vissza az elejére Go down
Koolman
Szentliga Versenyző
Koolman


Hozzászólások száma : 854
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 51
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Monaco-i Nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Monaco-i Nagydíj   Monaco-i Nagydíj - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. 13 Jún. 2013 - 22:54

Téma: Re: Malaj Nagydíj   Monaco-i Nagydíj - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. Máj. 23, 2013 11:37 am
"...Másod sorban ami elgondolkodtatott a mostani eset kapcsán, hogy ez a BT döntési hozatal így jó, mert demokratikusnak tűnik minden csapat szavaz aki nem érintett, csak az a kérdés, hogy a döntések demokratikusak vagy igazságosak kell legyenek, mert sajnos ebben a döntéshozatali struktúrában nagy az esélye, hogy csak demokratikusak lesznek a döntéseink mint a politikában. Senkit nem akarok megsérteni, de lehet hogy adott esetben nincs meg az úgymond szakmai tudásunk és rálátásunk egy döntéshez vagy annyira nem is érdekel kineveztek döntés hozónak ott a válaszom nem érnek össze mit rinyál stb. (ez csak példa) ezért is látom jónak ha minden BT tag minden döntésnél sőt azoknál is amiben akár érintett felírja a véleményét, hátha valami olyasmire világít rá amit én nem vettem észre, vagy a magyarázatából egy-egy versenyhelyzetet másként ítélünk meg legközelebb..."
Én csak halkan jegyzem meg... de a kérdésem marad miért különbözik a döntés két hasonló kihágásra miért kapok én és Szabó Csaba nagyobb büntetést mint Szonda?
Vissza az elejére Go down
Sas
Szentliga Versenyző
Sas


Hozzászólások száma : 1360
Join date : 2009. Nov. 04.
Age : 46
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Monaco-i Nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Monaco-i Nagydíj   Monaco-i Nagydíj - Page 2 I_icon_minitimePént. 14 Jún. 2013 - 13:35

Én az Ausztrál büntetések kiszabásánál is a szabályzatra támaszkodtam és most is. Most elnéztem egy kicsit, mert figyelmetlen voltam de javítottam Redinek köszönhetően. Elnézést érte még egyszer.

Szonda Hunor: Ausztrál futam. c)  Előre meg nem fontolt baleset (pl. ilyen a rajtbaleset is) okozásáért a következő futamon a bokszutcából indul és az adott futamon 30 mp időbüntetést kap, ha több autó érintett az incidensben a helyzete az okozónak súlyosbítható (adott futamról való kizárás vagy következő futamról való eltávolítással is számolhat).

Szabó Csaba és Nagy K. Kálmán monacói futam.

d) Gondatlan baleset okozása és kilökés esetén, amennyiben a vétkes versenyző nem várja be, hogy a vétlen versenyző autó visszatérjen a pályára, avagy folytassa útját, a futamon elért eredményének törlése.[18.1 pont]. Ha versenyszituációban az üldöző autó kiüti az előtte haladót és visszavárja 20 mp időbüntetésben részesül. Ha az ebből fakadó sérülés mértéke – ha bizonyítható – olyannyira befolyásolta a sérült autót,hogy a verseny további folytatását emiatt be kellett fejeznie, akkor ennek büntetése súlyosbítható.e) Szabálytalan előzés esetében, ha az adott versenyen nem ért el eredményt és baleset nem lett belőle, akkor 5 rajthelyes büntetést kap a következő futamon.
Vissza az elejére Go down
Koolman
Szentliga Versenyző
Koolman


Hozzászólások száma : 854
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 51
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Monaco-i Nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Monaco-i Nagydíj   Monaco-i Nagydíj - Page 2 I_icon_minitimePént. 14 Jún. 2013 - 15:20

ez a rajtbaleset de Hunor a másik szabályt is megsérti amit úgymond mi is akkor azért ő nem kapott semmit? Azért, hogy Lukácsot kipördíti és nem várja vissza neki miért nem járt bünti? Csak kérdem?
Vissza az elejére Go down
Sas
Szentliga Versenyző
Sas


Hozzászólások száma : 1360
Join date : 2009. Nov. 04.
Age : 46
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Monaco-i Nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Monaco-i Nagydíj   Monaco-i Nagydíj - Page 2 I_icon_minitimePént. 14 Jún. 2013 - 15:25

Igen, jogos a kérdésed. Nem tudom, gondolom azért mert nem voltunk eléggé körültekintőék és csak a rajtbaleset okozásáért vizsgáltuk és azon cikkely alapján ítéltük.
Vissza az elejére Go down
Koolman
Szentliga Versenyző
Koolman


Hozzászólások száma : 854
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 51
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Monaco-i Nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Monaco-i Nagydíj   Monaco-i Nagydíj - Page 2 I_icon_minitimePént. 14 Jún. 2013 - 19:31

OKs SAS én nem akarok veled vitázni csak kérdeztem
Vissza az elejére Go down
Sas
Szentliga Versenyző
Sas


Hozzászólások száma : 1360
Join date : 2009. Nov. 04.
Age : 46
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Monaco-i Nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Monaco-i Nagydíj   Monaco-i Nagydíj - Page 2 I_icon_minitimePént. 14 Jún. 2013 - 20:44

Kalman ezt tenyleg ugy ertettem, ahogy irtam, sei ironia nem volt sem vitaszandek. Tenyleg nem voltunk eleg korultekintoek.
Vissza az elejére Go down
RedDog
Szentliga Versenyző
RedDog


Hozzászólások száma : 2599
Join date : 2008. Oct. 13.
Tartózkodási hely : Over and out!

Monaco-i Nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Monaco-i Nagydíj   Monaco-i Nagydíj - Page 2 I_icon_minitimeSzomb. 15 Jún. 2013 - 14:13

En is benne voltam abban a dontesben. Az en hibam is.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Monaco-i Nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Monaco-i Nagydíj   Monaco-i Nagydíj - Page 2 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Monaco-i Nagydíj
Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Monaco Nagydíj
» Monaco Nagydíj
» Monaco-i Nagydíj
» 6. Monaco !
» Japán nagydíj

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
fórum :: Bírói testület :: Óvások & BT :: Óvások Arhivum :: Óvások SzentLiga X4-
Ugrás: