fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

fórum

ONLINE SZIMULÁTOROS BAJNOKSÁG
 
KezdőlapPortalLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 Pontrendszer

Go down 
+8
forizstibi
viper
Szonda Hunor
Lóri
willyKEE
Lukács
RedDog
TMS
12 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
TMS
Szentliga Versenyző
TMS


Hozzászólások száma : 1600
Join date : 2011. May. 31.

Pontrendszer Empty
TémanyitásTárgy: Pontrendszer   Pontrendszer I_icon_minitimeCsüt. 12 Szept. 2013 - 20:36

A pontrendszerünket is javasolt kicserélni! Két variáció lépett fel!

  • az első 12 versenyző kap pontozást

  • hivatalos F1-es pontrendszer

Ezt is a csapatok dönthetik el, mégpedig szavazati lehetőséggel! Minden csapatfőnöknek a szavazata számít, ezt megbeszélhetik csapattársaikkal és kiírjak a csapatfőnökök a csapatjuk döntését.
Vissza az elejére Go down
RedDog
Szentliga Versenyző
RedDog


Hozzászólások száma : 2599
Join date : 2008. Oct. 13.
Tartózkodási hely : Over and out!

Pontrendszer Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pontrendszer   Pontrendszer I_icon_minitimePént. 13 Szept. 2013 - 13:53

Az elso verzio pontelosztast hol lehet megkapni? 12 versenyzo.
Vissza az elejére Go down
Lukács
Szentliga Versenyző
Lukács


Hozzászólások száma : 1815
Join date : 2008. Oct. 13.
Age : 47
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Pontrendszer Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pontrendszer   Pontrendszer I_icon_minitimeVas. 15 Szept. 2013 - 10:44

Az FSR a Formula1 es szabályzatának a pontrendszerét támogatja! Konkrétabban az 1-től 10-ig való pontozást!

Indok- az egy jól bevált pontrendszer amit már használtunk, az utóbbi alkalommal amikor más pontrendszert próbáltunk használni utólag kiderűlt, hogy nem válik be és panasz volt rá! Továbbá- ezt a pontrendszert nem tudjuk hibáztatni amiért nem tetszését fejezi ki egy egyén is! Ha bele gondolunk és a pontok már pénzt ér ahogyan az F1-ben is (habár egy picit az összeg eltér) (de ha gondoljátok lehet hozni komoly szponzorokat) akkor a pontokért szépen dolgozzunk meg!

Vissza az elejére Go down
http://fsr-team.weebly.com/index.html
willyKEE
Szentliga Versenyző
willyKEE


Hozzászólások száma : 1544
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 42
Tartózkodási hely : Maidenhead

Pontrendszer Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pontrendszer   Pontrendszer I_icon_minitimeVas. 15 Szept. 2013 - 14:11

Udv !!!! jó lenne ha egy picit átgondolni a dolgokat , a pontrendszert ..... Sajnos A mostani pontrendszer nem volt Jó , megfelelő!!!! Kellene csak egy kicsit a nézokre is gondolni (mindenkit osszekeverunk az uj pontrendszerrel, a komentatorok is bizonytalanok, stb). Töbnyire akik megnézik a versenyunket azok nézik az F1 is. Ott a pontrendszer is más ... nem valami kitalált dolog ami sajnos nincs kitasztelve ...100 % egyet értek Szabival . Az elmult szerozban is valami Ujjat probáltunk Ki nem jött össze , most is ezt szeretnénék_???? egy járatlan utat kipróbálni?? Szerintem kétszer át kellene gondolni hogy mit a jó a jövöben.... egy azt hiszem hogy a lejobb az FSR liga pontrendszere azaz ahogy az igazi F1 ben van!!! ( egy picit meg kellene nézni hogyan csinaljak ők a ligát , mert az csak jó ha a jobbbat utánozzuk, a vilag egyik legjobb szimulator bajsokságáról beszélunk!!! pls gondoljátok meg mégegyszer !!!!)

BBR : F1 pontrenszer ("csak" az első 10 kap pontot)
Vissza az elejére Go down
Lóri
Szentliga Versenyző
Lóri


Hozzászólások száma : 549
Join date : 2008. Oct. 17.
Age : 32
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Pontrendszer Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pontrendszer   Pontrendszer I_icon_minitimeVas. 15 Szept. 2013 - 19:16

A mi csapatunk is az F1-es pontrendszer mellett dönt, mivel az már tényleg volt probálva a ligába és bevált. A nézőknek is követhetőbb meg a közvetítőknek is mivel ezt már mindenki megszokta az F1 által. Meg ha tényleg kreditet ér minden pont akkor sok lenne szerintem a 12 es pontrendszer.
Vissza az elejére Go down
Szonda Hunor
Szentliga Versenyző
Szonda Hunor


Hozzászólások száma : 1854
Join date : 2008. Oct. 17.
Age : 31
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Pontrendszer Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pontrendszer   Pontrendszer I_icon_minitimeVas. 15 Szept. 2013 - 22:33

Mielőtt szavaznánk, azelőtt érdekelne a tizenkét pilótás pontrendszer leosztása, azaz, hogy melyik helyezés hány pontot ér. Kérlek valaki ismertesse!
Vissza az elejére Go down
http://chelseafanatics.hu/
Lukács
Szentliga Versenyző
Lukács


Hozzászólások száma : 1815
Join date : 2008. Oct. 13.
Age : 47
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Pontrendszer Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pontrendszer   Pontrendszer I_icon_minitimeHétf. 16 Szept. 2013 - 10:56

Huni.
A 12 pilótás pontozás az 30 pontól számolódna vissza! Kálmán fejtette ki ezt a struktúrát de sajnos nem találom sehol! (volt róla szó, hogy közzé teszi)

Ha bele gondolok és rendszert keresek benne akkor

1-30
2-24
3-20
4-17
5-15
6-13
7-10
8-7
9-5
10-3
11-2
12-1

Kb. ezt látom megközelíthetőnek! Remélem Kálmán is ezt látja!
Vissza az elejére Go down
http://fsr-team.weebly.com/index.html
Szonda Hunor
Szentliga Versenyző
Szonda Hunor


Hozzászólások száma : 1854
Join date : 2008. Oct. 17.
Age : 31
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Pontrendszer Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pontrendszer   Pontrendszer I_icon_minitimeKedd 17 Szept. 2013 - 16:38

Oké, legyen akkor az F1-ben jelenleg is használt pontrendszer bevezetve!
Vissza az elejére Go down
http://chelseafanatics.hu/
viper
Szentliga Versenyző
viper


Hozzászólások száma : 206
Join date : 2012. Sep. 11.
Age : 42
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Pontrendszer Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pontrendszer   Pontrendszer I_icon_minitimeSzer. 2 Okt. 2013 - 9:59

F1 pontrendszer mellett voksolok en is...
Vissza az elejére Go down
forizstibi
Szentliga Versenyző
avatar


Hozzászólások száma : 293
Join date : 2012. Sep. 06.

Pontrendszer Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pontrendszer   Pontrendszer I_icon_minitimeSzer. 2 Okt. 2013 - 10:05

f1 pontrendszer a voksom
Vissza az elejére Go down
Lukács
Szentliga Versenyző
Lukács


Hozzászólások száma : 1815
Join date : 2008. Oct. 13.
Age : 47
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Pontrendszer Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pontrendszer   Pontrendszer I_icon_minitimeCsüt. 3 Okt. 2013 - 7:44

-A vegleges pontrendszer a mai Forma1-be használt pontozást használjuk!
1 helyezettőltől a 10ik hezettig, 25pontól 1pontig!

-Akkor beszélhetünk pálya elhagyásról ha pilóta úgy hagyja el a pályát, hogy 4 kerék a fehér vonalon kívűlre esik és nincs rázókő ha pilóta átmegy a pályát jelző fehér vonalon de még rajta van a rázókövön 4 kerékkel nem számít szélesítésnek vágásnak!-ha a rázókövet elhagyja 2 kerékkel az már hibának számít!

-A pénteki szabad edzések nem kerülnek eltörlésre, minden péntek 17 és 19 óra között megrendezésre kerűlnek! A pontozása még kérdéses, de a napokba kifejlesztjük! Javaslat is érkezett!  

Az első helyezett az 1 pontot kap és a második illetve harmadik fél/fél pontot! (Ezt még Alfréd kell megerősítse, hogy lehet-e hozzá adni ilyen rendszert a pontok kiszámoló programhoz) Szoljatok hozzá és mondjatok véleményt!

-Minden egyes pontnak értéke van! 1 pont értéke 0,20-Lej! (20 Bani)
Vissza az elejére Go down
http://fsr-team.weebly.com/index.html
Jocky
Szentliga Versenyző
Jocky


Hozzászólások száma : 249
Join date : 2013. Aug. 08.
Tartózkodási hely : SepsiSzentGyorgy

Pontrendszer Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pontrendszer   Pontrendszer I_icon_minitimeCsüt. 3 Okt. 2013 - 9:17

Yo az a "fel/fel" pontos talalmany. lol! csak azt nem ertem, akor hogy lesz a szezon vegen? pl: XY osszesen 63,5 pontot gyujtott...van ilyen az F1-ben? - mar azert, mert en nem tudom Razz 
Nos ha ezt yo-nak latjatok akor mar javasolnam, hogy a 10-ik helyezestol a 21-ig is kapjanak a versenyzok pontot ---> pl: a 11ik kap 0.8-at, a 12ik kap 0.65.......es vegul a 20ik kap kb 0.0141592
A 21 nem kap semmit, hogy kovetkezokor figyeljen jobban oda! lol! lol! lol! 
Eleg xarul aludtam, de ugy latszik, annal jobban ebredtem Very Happy
Kellemes napot mindenkinek!
Vissza az elejére Go down
Arpi
Szentliga Versenyző
Arpi


Hozzászólások száma : 796
Join date : 2009. Aug. 30.
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Pontrendszer Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pontrendszer   Pontrendszer I_icon_minitimeCsüt. 3 Okt. 2013 - 13:38

Regebb az F1 ben is volt olyan hogy valaki fel pontal nyerte a vegen a vilagbajnoksagot, nem tudom ki es mikor de ugy emlekszem hogy volt ilyen.
Esetleg jo lenne ha mindenki aki befejezi a versenyt kapjon 1 pontot, csak azert hogy ha lassa a vereny felenel hogy mar nincs eselye a pontokban vegezni akkor ne esc-el jen, vagy az indokolatlan ESC legyen buntetve.
Vissza az elejére Go down
willyKEE
Szentliga Versenyző
willyKEE


Hozzászólások száma : 1544
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 42
Tartózkodási hely : Maidenhead

Pontrendszer Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pontrendszer   Pontrendszer I_icon_minitimeCsüt. 3 Okt. 2013 - 13:43

a versenyt be kell fejezni ha a 15 helyen is vagy.... Miért? .ha a első 10 versenyző valamelyike ki esik akor feljebb kerül az illető ha két versenyző esik ki akkor meg feljebb. ..szerintem nem kell az a pont vagyunk annyora elhivatotak hogy befejezzuk a versenyt. a ppntozas amit Lukacs mondott szerintem tökéletes.
Vissza az elejére Go down
Lukács
Szentliga Versenyző
Lukács


Hozzászólások száma : 1815
Join date : 2008. Oct. 13.
Age : 47
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Pontrendszer Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pontrendszer   Pontrendszer I_icon_minitimeCsüt. 3 Okt. 2013 - 14:03

Az ESC. már büntetve van. Nem törlődik el!
Vissza az elejére Go down
http://fsr-team.weebly.com/index.html
Jocky
Szentliga Versenyző
Jocky


Hozzászólások száma : 249
Join date : 2013. Aug. 08.
Tartózkodási hely : SepsiSzentGyorgy

Pontrendszer Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pontrendszer   Pontrendszer I_icon_minitimeCsüt. 3 Okt. 2013 - 17:08

minden okes, a reggel is csak jopofaskodtam es felig komolyan gondoltam, mar csak azert hogy ha nem muszaj akor ne okozzon egy plusz gondot a kiszamolasanal azok a fel pontyok.
visszaterve az F1es pontrendszerre, csak annyi hogy az ujabb/gyengebb pilotak krvara sokat kell majd kinozzak hogy egyaltalan tudjanak legalabb 1 szegyenpontot szerezni....Majd telik mulik az ido es jonnek uj pilotak...kivancsi leszek meddig fogjak birni pont nelkul, mivel eleg nem jo erzes lehet 5-6 futam utan benezni a portfolioba es latni hogy ures Shocked 
- na de amint mondtam, nem ellenzem egyaltalan, csak elmondtam, hogy hogyan latom en ezt. Az is lehet, hogy ezert van most a Trial megcsinalva, hogy lehessen elsajatitani a dolgot mielott beleugranank a nagy vizbe.
Sok a duma....ott vagyunk mar? cheers kezdodik, kezdodik bounce bounce bounce 
Vissza az elejére Go down
willyKEE
Szentliga Versenyző
willyKEE


Hozzászólások száma : 1544
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 42
Tartózkodási hely : Maidenhead

Pontrendszer Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pontrendszer   Pontrendszer I_icon_minitimeCsüt. 3 Okt. 2013 - 19:00

Jocky írta:
 
- na de amint mondtam, nem ellenzem egyaltalan, csak elmondtam, hogy hogyan latom en ezt. Az is lehet, hogy ezert van most a Trial megcsinalva, hogy lehessen elsajatitani a dolgot mielott beleugranank a nagy vizbe. 
ugye!!!
Vissza az elejére Go down
TMS
Szentliga Versenyző
TMS


Hozzászólások száma : 1600
Join date : 2011. May. 31.

Pontrendszer Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pontrendszer   Pontrendszer I_icon_minitimePént. 4 Okt. 2013 - 17:35

Alfred le ellenorizte es a program engedi a fel pontos pontozast. Tehat az szabadedzes eselyes a kovetkezo pontozasra:

1hely - 1 pont
2hely - 0.5pont
3hely - 0.5pont
Vissza az elejére Go down
Arpi
Szentliga Versenyző
Arpi


Hozzászólások száma : 796
Join date : 2009. Aug. 30.
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Pontrendszer Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pontrendszer   Pontrendszer I_icon_minitimePént. 4 Okt. 2013 - 19:04

ez azert nem szep dolog hogy a 2-ik hely egyenlo a 3-ik al
Vissza az elejére Go down
Tokos
Szentliga Versenyző
Tokos


Hozzászólások száma : 191
Join date : 2008. Oct. 20.
Age : 40
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Pontrendszer Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pontrendszer   Pontrendszer I_icon_minitimePént. 4 Okt. 2013 - 20:04

A penteki szabadedzesi pontozas ugye vicccccccccc Fiuk ez rohejes barki elolvasa majd csak egyet mosolyog Laughing    3 ,2 ,1 pontozas az mar fer volna de ti tudjatok


A hozzászólást Tokos összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 4 Okt. 2013 - 22:10-kor.
Vissza az elejére Go down
forizstibi
Szentliga Versenyző
avatar


Hozzászólások száma : 293
Join date : 2012. Sep. 06.

Pontrendszer Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pontrendszer   Pontrendszer I_icon_minitimePént. 4 Okt. 2013 - 20:39

osztom tokos véleményét
Vissza az elejére Go down
willyKEE
Szentliga Versenyző
willyKEE


Hozzászólások száma : 1544
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 42
Tartózkodási hely : Maidenhead

Pontrendszer Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pontrendszer   Pontrendszer I_icon_minitimePént. 4 Okt. 2013 - 21:13

Szerintem rendben van az a 0,5 pont!!!!! (hamar pontozni kell akkor így rendben van , elég arányos a futamon szerzett pontokkal .... nem lehet adni 3/2/1 a szabadedzésre, és 1 pontot kapjon aki a verenyt a 10 helyen fejezni be ...... szeirntem OK is ha a teljes egészet nézzük, és így kell a dolgokra tekinteni, Probáljátok meg ti is !!!! nézzétek az egészett egyben mit - miért (akkor lehet nem fogjátok viccnek nevezni azt amit valaki, munkával, gondolkodott , és kiagyalt , ugy nem lehet csinalni hogy mindenkinek jó legyen ,,, de legalább a megpróbálják!!!! )
UI : Szerintem OK a pontozás ugy ahogy van!!!!!!
Vissza az elejére Go down
Arpi
Szentliga Versenyző
Arpi


Hozzászólások száma : 796
Join date : 2009. Aug. 30.
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Pontrendszer Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pontrendszer   Pontrendszer I_icon_minitimeSzomb. 5 Okt. 2013 - 12:37

a mult szezonban jo volt az 1-1-1 , de ennel a hulyesegnel az is jobb volt mikor csak az elso kapott 1 pontot.
Vissza az elejére Go down
forizstibi
Szentliga Versenyző
avatar


Hozzászólások száma : 293
Join date : 2012. Sep. 06.

Pontrendszer Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pontrendszer   Pontrendszer I_icon_minitimeSzomb. 5 Okt. 2013 - 13:12

igy van árpi
Vissza az elejére Go down
TMS
Szentliga Versenyző
TMS


Hozzászólások száma : 1600
Join date : 2011. May. 31.

Pontrendszer Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pontrendszer   Pontrendszer I_icon_minitimeSzomb. 5 Okt. 2013 - 14:19

Arpi/Tibi, nektek mi a panaszotok?
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Pontrendszer Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pontrendszer   Pontrendszer I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Pontrendszer
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
fórum :: Történelem :: Arhívum :: SzentLiga X5-
Ugrás: