fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

fórum

ONLINE SZIMULÁTOROS BAJNOKSÁG
 
KezdőlapPortalLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 A Mod ??? !!!!!!!

Go down 
+9
junioor
Lóri
Sas
TMS
Lukács
Arpi
RedDog
LehelFekete
willyKEE
13 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
willyKEE
Szentliga Versenyző
willyKEE


Hozzászólások száma : 1544
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 42
Tartózkodási hely : Maidenhead

A Mod ??? !!!!!!! Empty
TémanyitásTárgy: A Mod ??? !!!!!!!   A Mod ??? !!!!!!! I_icon_minitimeSzer. 2 Nov. 2011 - 13:11

A mod? !

Nagyon kiváncsian várom azt, hogy hogyan tovább ..... egy pár kérdésem lenne azokhoz az emberekhez akik készítík a Szentliga X1 bajnokságához a modifikációt.
Lesz KERS és DRS a módba?
A CTDP 2005 fizikája marad, vagy ki lesz cserélve az utolsó percen ?
Mikora várható a mód?

Reditől tudom hogy a pályacsomag megvan, és a csapatok megvannak .
Tamás, Árpi, K. Lehel a festéseket 90% elkészítette ha jól tudom , de valamiért azt érzem, hogy késik a dolog, lehet csak messziről ez az érzés.

Várom válaszotokat
Vissza az elejére Go down
LehelFekete
Szentliga Versenyző
LehelFekete


Hozzászólások száma : 546
Join date : 2010. Dec. 08.
Age : 29
Tartózkodási hely : Erdélyország :)

A Mod ??? !!!!!!! Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Mod ??? !!!!!!!   A Mod ??? !!!!!!! I_icon_minitimeSzer. 2 Nov. 2011 - 13:15

7. lesz egy tesztfutam(november), elvégre addig kész lesz a kers+drs, még készülőben vannak a DRS zónák amit minden futam elött bekell másolni az rFm mappába.

WIP - Work In Progress
Vissza az elejére Go down
RedDog
Szentliga Versenyző
RedDog


Hozzászólások száma : 2599
Join date : 2008. Oct. 13.
Tartózkodási hely : Over and out!

A Mod ??? !!!!!!! Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Mod ??? !!!!!!!   A Mod ??? !!!!!!! I_icon_minitimeSzer. 2 Nov. 2011 - 13:19

LehelFekete írta:
7. lesz egy tesztfutam(november), elvégre addig kész lesz a kers+drs, még készülőben vannak a DRS zónák amit minden futam elött bekell másolni az rFm mappába.

WIP - Work In Progress

Honnan tudod?!

Lattal valamit?!
Vissza az elejére Go down
willyKEE
Szentliga Versenyző
willyKEE


Hozzászólások száma : 1544
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 42
Tartózkodási hely : Maidenhead

A Mod ??? !!!!!!! Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Mod ??? !!!!!!!   A Mod ??? !!!!!!! I_icon_minitimeSzer. 2 Nov. 2011 - 13:24

ok koszi az infomegosztást
Vissza az elejére Go down
Arpi
Szentliga Versenyző
Arpi


Hozzászólások száma : 796
Join date : 2009. Aug. 30.
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

A Mod ??? !!!!!!! Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Mod ??? !!!!!!!   A Mod ??? !!!!!!! I_icon_minitimeSzer. 2 Nov. 2011 - 17:19

sok a baj a DRS el szerintem hanyagoljuk!
Vissza az elejére Go down
Lukács
Szentliga Versenyző
Lukács


Hozzászólások száma : 1815
Join date : 2008. Oct. 13.
Age : 47
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

A Mod ??? !!!!!!! Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Mod ??? !!!!!!!   A Mod ??? !!!!!!! I_icon_minitimeSzer. 2 Nov. 2011 - 19:01

Eddig bíztam a sikerben, de mintha kételyeim lennének. Már át éltem az X. szezon eleejét így. Lehet hogy az autó festéseket használjuk és elrendelem az F1RFT modnak a használatát. Feltéve ha Vasárnapig (NOV. 06) nincs kézbesítve az új mod. Nem kockáztathatunk ekkorát. Hiszen így is eléggé nagy szabadságon voltunk. Vészhelyzetre kijelentem, hogy hogy az emlitett dátumig nincs kész akkor a modifikáció az marad az X szezon beli. Minden egyéb válltoztatást megtartunk. Csapat felállástól, festésekig. Lehet, hogy olaj a tűzre de kezdtem félni a nem elkészüléstől. Köszönöm mindenki megértését.
Vissza az elejére Go down
http://fsr-team.weebly.com/index.html
Arpi
Szentliga Versenyző
Arpi


Hozzászólások száma : 796
Join date : 2009. Aug. 30.
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

A Mod ??? !!!!!!! Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Mod ??? !!!!!!!   A Mod ??? !!!!!!! I_icon_minitimeSzer. 2 Nov. 2011 - 19:36

Ha megis az RFT mod marad arra nem fognak talalni a festesek , minden festest elorol kellene kezdeni!
De remenykedjunk hogy elkeszul
A BlueBird Racing festese 100% ba megvan!
Vissza az elejére Go down
TMS
Szentliga Versenyző
TMS


Hozzászólások száma : 1600
Join date : 2011. May. 31.

A Mod ??? !!!!!!! Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Mod ??? !!!!!!!   A Mod ??? !!!!!!! I_icon_minitimeSzer. 2 Nov. 2011 - 19:42

Epp ezt fejtettem ki Szabinak telefonon, ket percel ezelott.
Vissza az elejére Go down
willyKEE
Szentliga Versenyző
willyKEE


Hozzászólások száma : 1544
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 42
Tartózkodási hely : Maidenhead

A Mod ??? !!!!!!! Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Mod ??? !!!!!!!   A Mod ??? !!!!!!! I_icon_minitimeSzer. 2 Nov. 2011 - 20:11

Szerintem nem a festesen lenne a hangsuly ...nem ?? lenne drs es kers meg hogy harman legyunk egy csapatban ....
Vissza az elejére Go down
RedDog
Szentliga Versenyző
RedDog


Hozzászólások száma : 2599
Join date : 2008. Oct. 13.
Tartózkodási hely : Over and out!

A Mod ??? !!!!!!! Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Mod ??? !!!!!!!   A Mod ??? !!!!!!! I_icon_minitimeSzer. 2 Nov. 2011 - 20:19

Nem kellene szoljatok, hogy meg miben kell segitseg?

Kertem egy szentliga logot a garazsoknak.
Kertem fotokat a versenyzokrol.
Meg akartam csinalni a betoltokepeket.....


A Mod ??? !!!!!!! Csapat

Vissza az elejére Go down
LehelFekete
Szentliga Versenyző
LehelFekete


Hozzászólások száma : 546
Join date : 2010. Dec. 08.
Age : 29
Tartózkodási hely : Erdélyország :)

A Mod ??? !!!!!!! Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Mod ??? !!!!!!!   A Mod ??? !!!!!!! I_icon_minitimeSzer. 2 Nov. 2011 - 20:53

01 - szerintem kellet volna egy olyan modot választani amibe egyenesen 3 autó van egy csapatba, pl: Fsone 2008,2009
azt könnyebb lett volna átalakitani, saját csapatokat meg kellett volna hagyni ha nincs közvetítés.


02 - Szerintem ki kellett volna választani egy másik modot amolyan B tervként, kevés ember volt erre a nagy átalakulásra, és akkor mi is lesz HA(?) nem készülünk. Nem tudom.


03 - Érdemes megnézni amolyan B tervként:

2011-es mod, talán a legjobb ami kijött a 2011-esek közül
http://simracing.hu/downloads_letoltes/rfactor-downloads_letoltes/f1-2011-codemasters-v0-9-256mb

Patch hozza:
http://simracing.hu/rfactor/rfactor1/sandrox-f1-2011-megerkezett-az-elso-update


+van rFactor-hoz, rF HighVoltage, amivel meglehet oldani a KERS+DRS-t
Vissza az elejére Go down
TMS
Szentliga Versenyző
TMS


Hozzászólások száma : 1600
Join date : 2011. May. 31.

A Mod ??? !!!!!!! Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Mod ??? !!!!!!!   A Mod ??? !!!!!!! I_icon_minitimeSzer. 2 Nov. 2011 - 21:08

LehelFekete írta:
+van rFactor-hoz, rF HighVoltage, amivel meglehet oldani a KERS+DRS-t

Lehel ez mar targyalt dolog, hogy csak eredeti rFactorral mukodik. Remenykedunk egy crackben.
Vissza az elejére Go down
Arpi
Szentliga Versenyző
Arpi


Hozzászólások száma : 796
Join date : 2009. Aug. 30.
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

A Mod ??? !!!!!!! Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Mod ??? !!!!!!!   A Mod ??? !!!!!!! I_icon_minitimeSzer. 2 Nov. 2011 - 21:44

Jo ez a 2011 es mod Very Happy erdemes kiprobalni , de ha mar eddig megcsinaltuk akkor fejezzuk is be, ha DRS-el sok a gond kikell hagyni.
Vissza az elejére Go down
Lukács
Szentliga Versenyző
Lukács


Hozzászólások száma : 1815
Join date : 2008. Oct. 13.
Age : 47
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

A Mod ??? !!!!!!! Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Mod ??? !!!!!!!   A Mod ??? !!!!!!! I_icon_minitimeSzer. 2 Nov. 2011 - 21:58

Ezekkel varjunk még egy picit. Hétfőn lenne egy hivatalos teszt. Megoldódik. De ha mégsem akkor kell lépnünk.
Vissza az elejére Go down
http://fsr-team.weebly.com/index.html
TMS
Szentliga Versenyző
TMS


Hozzászólások száma : 1600
Join date : 2011. May. 31.

A Mod ??? !!!!!!! Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Mod ??? !!!!!!!   A Mod ??? !!!!!!! I_icon_minitimeSzer. 2 Nov. 2011 - 22:08

Igen, szepnek nez ki a dolog, de varjuk meg a hetveget.
Vissza az elejére Go down
Sas
Szentliga Versenyző
Sas


Hozzászólások száma : 1360
Join date : 2009. Nov. 04.
Age : 46
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

A Mod ??? !!!!!!! Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Mod ??? !!!!!!!   A Mod ??? !!!!!!! I_icon_minitimeCsüt. 3 Nov. 2011 - 11:43

kiprobaltam a codemasterest es tenyleg jo. 5-6 mp-el lasabb bahreinbe, de sokkal stabilabban vezetheto.
Vissza az elejére Go down
LehelFekete
Szentliga Versenyző
LehelFekete


Hozzászólások száma : 546
Join date : 2010. Dec. 08.
Age : 29
Tartózkodási hely : Erdélyország :)

A Mod ??? !!!!!!! Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Mod ??? !!!!!!!   A Mod ??? !!!!!!! I_icon_minitimeCsüt. 3 Nov. 2011 - 15:04

Tamas írta:
LehelFekete írta:
+van rFactor-hoz, rF HighVoltage, amivel meglehet oldani a KERS+DRS-t

Lehel ez mar targyalt dolog, hogy csak eredeti rFactorral mukodik. Remenykedunk egy crackben.


elnézést de ki kell javítsalak, nem kell eredeti rFactor a rF HighVoltage-hez, nálam teljesen jól működik.
Vissza az elejére Go down
TMS
Szentliga Versenyző
TMS


Hozzászólások száma : 1600
Join date : 2011. May. 31.

A Mod ??? !!!!!!! Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Mod ??? !!!!!!!   A Mod ??? !!!!!!! I_icon_minitimeCsüt. 3 Nov. 2011 - 15:16

Ha ez igy van akkor nagyszeru, de nem hiszem, hogy csak egy simma install-al megy a dolog, valamit kellett csinalj pluszba. Amugy melyik modban hasznalod? Eddig miert nem bokedtel, ha ez igaz?
Vissza az elejére Go down
LehelFekete
Szentliga Versenyző
LehelFekete


Hozzászólások száma : 546
Join date : 2010. Dec. 08.
Age : 29
Tartózkodási hely : Erdélyország :)

A Mod ??? !!!!!!! Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Mod ??? !!!!!!!   A Mod ??? !!!!!!! I_icon_minitimeCsüt. 3 Nov. 2011 - 15:26

nem volt értelme hogy dicsekedjek vele, úgy is az volt hogy be lesz épitve a modba, FSone 2008-al próbáltam, de az összes moddal kell hogy működjön, semmi különös nem kell hozza,
Vissza az elejére Go down
TMS
Szentliga Versenyző
TMS


Hozzászólások száma : 1600
Join date : 2011. May. 31.

A Mod ??? !!!!!!! Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Mod ??? !!!!!!!   A Mod ??? !!!!!!! I_icon_minitimeCsüt. 3 Nov. 2011 - 15:32

Na jo, akkor megkerlek probald ki a CDTP 2005-el, ugy is mar fel van instalalva neked. Itt meg nem merult fel soha (amiota en aktivalok), hogy valakit leszoltak volna azert mert dicsekesik valamivel.
Vissza az elejére Go down
Arpi
Szentliga Versenyző
Arpi


Hozzászólások száma : 796
Join date : 2009. Aug. 30.
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

A Mod ??? !!!!!!! Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Mod ??? !!!!!!!   A Mod ??? !!!!!!! I_icon_minitimeCsüt. 3 Nov. 2011 - 16:25

nem ismerem ezt a programot de DRS zona is kell amihez palyat kell modositani, vagy ott hasznalod ahol akarod?
Vissza az elejére Go down
LehelFekete
Szentliga Versenyző
LehelFekete


Hozzászólások száma : 546
Join date : 2010. Dec. 08.
Age : 29
Tartózkodási hely : Erdélyország :)

A Mod ??? !!!!!!! Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Mod ??? !!!!!!!   A Mod ??? !!!!!!! I_icon_minitimeCsüt. 3 Nov. 2011 - 16:42

Teljes mértékben működik, habár a DRS-essel nem vagyok tisztába hogy jó de a KERS 100%-osan működik.
íme pár kép
A Mod ??? !!!!!!! KersDRS_www.kepfeltoltes.hu_
A Mod ??? !!!!!!! Kersdrs2_www.kepfeltoltes.hu_
A Mod ??? !!!!!!! Kersdrs3_www.kepfeltoltes.hu_
A Mod ??? !!!!!!! Kersdrs4_www.kepfeltoltes.hu_

Vannak beállítandó dolgok. rFDynHud, JoyToKey, és maga a program.
Fontos hogy a rF HighVoltage-t mindig be kell zárni az rFactor leállítása után.
DRS-t sajnos nem tudtam megoldani, de a KERS működik ezerrel, Bahreinbe 1:42-es időt mentem offline és Ausztráliába 1:23-at. Ha még kell valami segítség szívesem segítek.
Vissza az elejére Go down
LehelFekete
Szentliga Versenyző
LehelFekete


Hozzászólások száma : 546
Join date : 2010. Dec. 08.
Age : 29
Tartózkodási hely : Erdélyország :)

A Mod ??? !!!!!!! Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Mod ??? !!!!!!!   A Mod ??? !!!!!!! I_icon_minitimeCsüt. 3 Nov. 2011 - 16:43

KERS & DRS:
Miután feltelepítettétek a modot találtok egy "rf_HighVoltage" nevű mappát és abban egy "rf_HighVoltage.exe" fájlt. Ezt a fájlt minden rfactor indításkor elkell indítani. Ha kiléptek az rfactorból akkor bekell zárni és majd újra elindítani. Célszerű a bal felső sarokba helyezni és versenyen az rfactort ablakba futtatni mert csak így fogjáok látni mikor használható a DRs és mennyi Kers van még. Van egy tv style amivel meglehet oldani a KERS és DRS jelzését, azonban egy valamire nem képes a tv style. A futamon nem látszik mikor használhatjuk (mikor vagyunk 1 secen belül). Tehát 2 lehetőség van vagy ablakba futtatjátok sé akkor majd jelzi vagy nézitek mindig hogy mennyire vagytok az előttetek lévő pilótától és nyomjátok ha működik ha nem. Ezt a tv stylet egyébként megtaláljátok a letöltésekbe. Találtok még egy olyan fájlt az rfactoron belül hogy "Joytokey.exe". Ezt is elkell indítani amikor az rfactorral játszotok. Ebbe lehet beállítani hogy melyik gombra működjön a KERS és a DRS. Amint elindítjátok ellenőrizzétek hogy a pedálok bevannak-e kapcsolva a programba. Ezt a program jobb szélén a "Preferences" fülre kattintva "Use Axes other than X and Y" néven találjátok (legyen bepipálva). Tehát visszalépbe a Joystickra láthatjátok a sok beállítás lehetőséget. Akinek Logitech kormánya van célszerű használni a Logitech Profiler programot amivel megnézhetitek a kormányon melyik gomb hanyas számú.
Amire a KERS-et szeretnétek beállítani az mellé (a keyboard oszlopba) tegyetek K betűt. Amire a DRS-t szeretnétek oda D betűt. És amivel kiszeretnétek kapcsolni oda F betűt. Na msot lehet gombra is beállítani a DRS kikapcsolását valamint fékpedálra. Hiszen a reál F1 be is fékpedálra csukódik a szárny. Na most fékpedálra pedig valamelyik Axis gombra kell beállítani ez is kormány típusonként változik. Fontos az is h mögötte merre áll a "kacsacsőr" jel mert az szabályozza h fékbenyomásra működjön vagy fék elengedésre. És ugye nekünk fék benyomásra kell hogy azonnal csukódjon. Én fékre és gombra is beállítottam a kikapcsolását , hiszen nem minden kanyar előtt célszerű fékezni. Ezt a programot elég minden windows indítása során egyszer bekapcsolni mad lerakva a tálcára lerakja az óra mellé így nem fog zavarni. Minden futam után új rfm fájl lesz tölhető az oldalról mert ez segítségével tudjuk kijelölni a DRS zónákat.
A DRS futamon 3. kör után használható a megadott helyen ha az előtted lévőhöz 1 másodpercen belül vagy a mérési pontnál. A KERS 6,6 másodpercig használható körönként. A célegyenesnél újra töltődik.

Videós segítség


2011 es Tv style beállítása(rfDynHUD):
A modot úgy készítettük el,hogy az rfdynhud -ot tartalmazza. Elindítjátok az rfdynhud_editor_launcher.exe nevű fájlt amit a következő helyen találtok:rfactor/plugins/rfdynhud/editor. Ezután kaptok egy szép piros 2006 os ferrarit. Itt olyanra lehet szerkeszteni a tv stylet amilyenre akarjátok és ellehet menteni minden egyes hétvége fázisra. pl szabadedzés,időmérő,verseny, valamint arra is hogy garázsba miylen legyen a tv style. A widgets fülnél lehet új tv style dolgokat berakni. Fontos hogy a 2011 es fordulatszám mérő legyen ami uyge tartalmazza a KERSet és a DRS-t. A tools fülre kattintva találunk olyan hogy edit input windings... , erre kattintva beállíthatjuk a KERS-et és a DRS-t. Az action oszlopba kiválasztjuk a tempboostot ez lesz a KERS , a mellette lévő oszlopba pedig beirjuk hogy melyik gombal használjuk a KERS-et. Egy másik sorba kattintva találunk oylat hogy DRS action ide pedig beírjuk azt amivel a DRS-t akarjuk használni. Fontos hogy ez előtt a Widget name oszlopba ez legyen beírva: RevMetter2011Widget1. Ha készen vagyunk elmentjük és elkészülünk a KERS DRS beállításal. Persze mintki úgy variálja a tv stylet ahogy szeretné. És még egy fontos dolog, az elemre kattintva a piros ferrarinál jobb oldalt behoz egy ablakot a program. Ott a KERS time melett 6.6 nak kell lennie. Általába ott alapból 7 van. Sok sikert mindenkinek!
Figyelem! A program csak JAVA programmal működik.

Videós segítség


Nagyjából ezeket kell megcsinálni, esetleg összeüthetek egy olyan modot amibe eleve benne van és csak a gombbeállitás kellene.


ezt egy oldalról másoltam.
Vissza az elejére Go down
LehelFekete
Szentliga Versenyző
LehelFekete


Hozzászólások száma : 546
Join date : 2010. Dec. 08.
Age : 29
Tartózkodási hely : Erdélyország :)

A Mod ??? !!!!!!! Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Mod ??? !!!!!!!   A Mod ??? !!!!!!! I_icon_minitimeCsüt. 3 Nov. 2011 - 16:59

Mod mindegy lenne, akármelyikre fel lehet tenni.
Vissza az elejére Go down
TMS
Szentliga Versenyző
TMS


Hozzászólások száma : 1600
Join date : 2011. May. 31.

A Mod ??? !!!!!!! Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Mod ??? !!!!!!!   A Mod ??? !!!!!!! I_icon_minitimeCsüt. 3 Nov. 2011 - 17:30

Utana nezek Lehel en is a mai nap a dolgoknak, meg valaki aki gondolja tegyen egy probat, hatha megtobb infot es tapasztalatott szerezunk. Na lattod Lehel, lehet hasznos dolgokkal is foglalkozni es megegyszer kihangsulyozom, itt senki sem szol le azert mert valamit szeretnel megosztani a kozoseggel, inkabb azzal van a baj aki leszol ilyesmiert. Koszi az infot!!!

Arpi: ennek a program futatasaval hatarozod meg a DRS zonat, meg kell adni a palyan belol a kezdo es a vegzo pontot ahova letegye ezeket.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





A Mod ??? !!!!!!! Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Mod ??? !!!!!!!   A Mod ??? !!!!!!! I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
A Mod ??? !!!!!!!
Vissza az elejére 
1 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
fórum :: Történelem :: Arhívum :: SzentLiga X1-
Ugrás: