fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

fórum

ONLINE SZIMULÁTOROS BAJNOKSÁG
 
KezdőlapPortalLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 Mit is óvtam?

Go down 
SzerzőÜzenet
RedDog
Szentliga Versenyző
RedDog


Hozzászólások száma : 2599
Join date : 2008. Oct. 13.
Tartózkodási hely : Over and out!

Mit is óvtam?  Empty
TémanyitásTárgy: Mit is óvtam?    Mit is óvtam?  I_icon_minitimeSzer. 8 Okt. 2014 - 17:29

Árpi fel tett egy kérdőjelt az óvásomra. Szeretnék neki válaszolni és a többi ligatagnak is aki biztos nem nézte vissza az esetet.

Nem azért óvtam, hogy pazaroljam a betű fontokat, úgy ahogy Árpi válaszolt amikor tisztességesen megkérdeztem a véleményét az esetről, ő csak pökhendi választ tudott adni.

Mi történt? Szélárnyékban utolérem, kiállok melléje, hogy előzzek, tudtam a védekezési stílusát tehát nagyon figyeltem. Mellette voltam amikor elkezdünk fékezni. Erre a féktávom semmit sem törődve velem, be vág elémbe. Nem hagyva egy autónyi helyet. Ha nem nyomok satuféket akkor összeütközünk, sérülök, vagy még a szárnyam is letörhet, amitől ment volna kukába az egész. Sok időt vesztettem, mert minden körben ugyanezt játszotta el, így nem lehet előzni, ha nem versenyzünk becsületesen.

A szabályzat is tisztán leírja:

17.4 Tilos a futam résztvevőinek kiszorítása. Amennyiben a versenyző haladási ívet úgy választja meg, hogy egy másik versenyzőt rákényszerít a pálya elhagyására, az kiszorításnak minősül. Kiszorításnak minősül továbbá, ha a kanyarbejáratnál az elől haladó autó belső íven halad és sodródik a külső ív felé, miközben a mögötte haladó autó első vezetőszárnya az előrébb haladó autó hátsó kerekeivel mar egy vonalba kerül. A belső ívben haladónak ebben az esetben a külső íven érkezettnek legalább annyi helyet kell szabadon hagynia, ahol a mellette haladó autó meg elfér.
17.5 Tilos a védekezések során a ráhúzás. Ha a hátul haladó autó az elől haladó mellé kerül a 16.4 pont szerinti módon, az elől haladó nem kényszerítheti erős fékezésre tiltott haladási ívének megváltoztatásával a másikat “ráhúzassal”. Kötelező – főleg íveken – a kanyarívet megtartani, meg ha az ív számára előnytelen is. (Két egymás mellett haladó, vagy részben egymás mellett haladó autónál értelmezhetetlen az ideális kanyarív fogalma.)

i) A felvezető körre vonatkozó speciális szabályt (14.1-2 pont) – kiszorítás (17.4 pont), ráhúzás (17.5 pont), cikázás (17.6 pont) 20mp-es időbüntetéssel, 5 rajthelyes hátrasorolással, a következő futamon, súlyosabb esetben az eredmény törlésével sújtandó.


Hogy ne keljen betöltsétek a replayt, itt van egy 12 mp videó.

Vissza az elejére Go down
 
Mit is óvtam?
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
fórum :: Szabadedzés :: Megbeszélések, események-
Ugrás: