fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

fórum

ONLINE SZIMULÁTOROS BAJNOKSÁG
 
KezdőlapPortalLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 Itt vagyok de elbúcsúzok!

Go down 
+5
forizstibi
Nandor
LehelFekete
willyKEE
Lukács
9 posters
SzerzőÜzenet
Lukács
Szentliga Versenyző
Lukács


Hozzászólások száma : 1815
Join date : 2008. Oct. 13.
Age : 47
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Itt vagyok de elbúcsúzok! Empty
TémanyitásTárgy: Itt vagyok de elbúcsúzok!   Itt vagyok de elbúcsúzok! I_icon_minitimeSzomb. 15 Feb. 2014 - 20:35

Tisztelt Szentliga tagok!

Itt vagyok de elbúcsúzok! 51x2



Hivatalosan is bejelentem, hogy 2014 Február 14.től nem képviselem a ligát! Egy alapító taggal vannak nézet eltéréseink illetve emelt szót az ellen, hogy a vezetési tisztséget nem az elképzelések szerint bonyolítom. Természetesen nem akadályozom a ligát semmilyen körülmények között, annál jobban szeretem, minthogy rosszat kívánjak illetve tegyek neki! Így azonnali hatállyal, önkéntesen leteszem a tisztséget! Közel nyolc szezonon keresztül voltam a Liga elől járója, ezt a titulust 2010 nyarán adta át Hatházi Vilmos! Megközelítőleg 1292 nap. Sok mindent most nem akarok elmesélni itt, de volna miről azt hiszem. Tegnaptól jobban vagyok, illetve megkönnyebbültem, nem kell azonnal másra gondolni nincs problémám, Kálmánnal sincs. Kálmánnal kollégai viszonyunk hibátlan, jó embernek tartom de nem a ligában, itt valahogy Ő más, ez nem fog változni, tudom alakulásunk óta ilyen! Már emlegettem azt a mondatot, hogy az ember természeténél fogva nem változik, nem mert nem tud, senki nem tud! Nos egy kicsit azt hiszem még teszek egy kitérőt ha már írok. Voltam csapattárs néhány versenyzővel, úgyhogy vannak csapatbeli tapasztalataim én egy ilyen típus vagyok és én sem változok, remélem, így jó nekem! Első csapattársam Hatházi Vilmos volt, elkísért néhány évadon keresztül, voltak nehézségeink de mindig megoldottuk, voltak nézeteltéréseink a pályán de tovább léptünk. Majd Bartha Lajos szerződött mellém egy szezonra, elmondása szerint emlékezetes szezon volt nagyon élvezte a csapatban. Majd Hatházi Vilmossal hozott össze a sors egy csapatba ahol bajnoki címet ünnepelhetett, majd öröm ittasan kaptam tőle egy ligát, mert elköltözött! Fegyver Botond csatlakozott az akkori McLarenhez, mert én mindig ott versenyeztem, ráncba szedtem látszólag gyors volt megbízható és hibátlanul versenyzett, de bajnokot nem tudtam faragni belőle! Majd Nagy K. Kálmán ült be a csapattársi székbe és Ő is bajnoki babérokkal távozott! Ezt követően alakítottuk át ligát akkor lettek a 3 pilótás alakulatok amik szerintem egy kiváló ötlet volt és mai napig jól működő struktúra. Az átalakulás napján be kell valljam nem volt a mosolyom őszinte, megalakult az FSR, társult Vargyasi Tamás akit már iskolás korunktól ismertem és Szabó Csaba akit másodszorra láttam. Mindketten mondhatni kezdők, hiszen akkor volt a legelső szezonjuk amit elejétől a végéig versenyeztek! Csak arra bírtam gondolni, hogy ÚrIsten hogy lesz ebből csapat ?!- feltett szándékom már aznap az volt, hogy ebből biza csapat lesz és a lehető leggyorsabban villantani kell, hogy a versenycsapatok eszéből egy percre se essünk ki. Azóta Csaba saját kérésére inkább a pót pilóta állást foglalja el személyes okokból és így szerződtettük le az Udvarhelyi Kis Német Istvánt akit a csapat nagyon szeret és elégedett a munkájával! Megkönnyebbülve vettem tudomásul, hogy a kitartásunknak és az akaratunknak nagyon édes a gyümölcse, még igazából nem ismerjük azt mert voltak némi tapasztalatbéli hiányosságaink de érni hagytuk a gyümölcsöt hiszen még érik!
Elnézést egy kicsikét elkalandoztam, de része ez a jövőmnek és a csapat jövőjének! Az FSR csapat folytatja az elkezdett munkát, nem állunk le és vannak elképzeléseink a jövőt illetően. Ha netalán a változások olyan irányba mozdulnak, hogy a csapat sérül illetve a struktúráját megváltoztatni kell akkor hajlandó vagyok nagyobb köveket egy másik helyre pakolni de az FSR marad!
Nagyon köszönöm nektek a kitartást barátaim a bátorítást de most nekem más feladataim vannak, itt leszek csendben, jelen! Nem kell megijedni a változástól mint azt Kálmán mondta rólam, nem, nem attól félek, én a végtől félek! De ha ésszel csináljátok, lesz liga! Azt előre elmondom, hogy a profi liga megvalósítása nem könnyű és lesznek olyan meglepetések, hogy sokan bánni fogják többek között én is! Én személy szerint a NEMre fogok szavazni! Ezeket a szavazatokat köteles lesz a következő liga Elnök figyelembe venni! A liga Elnök kiválasztását Vili és Kálmán fogja lebonyolítani, gondolom, nyilvánosan mert a liga a miénk, a mindannyiunké, a liga mi vagyunk!
Nem utolsó sorba, de nagyon-nagyon köszönöm a kitartó, olykor nem könnyű munkátokat és köszönöm, hogy oda tettétek magatokat, éjszakákat – nappalokat, szomorúan vagy vidáman hogy ezek a versenyek hibátlanul lezajlódhassanak. Köszönöm Vilinek –Alfrédnak –Tamásnak –Szondának –Okosnak -Fazakasnak –Lehelnek –Tóth Daninak –és neked te Albert Sándor Elnök Úr azt a higgadt magatartásodat amikor én már ketté haraptam volna azokat a személyeket akik kötekedtek, Ő higgadtan profi módon megválaszolt! Nem utolsó sorban a feleségem hihetetlen türelmét és nagylelkű támogatását, hiszen sokat-sokat nélkülözött amíg a ligát igazgattam és azt is köszönöm, hogy a könyvelést átvette tőlem és türelmesen hozzáértve végezte a munkáját! Köszönöm nektek mert ez az igazi liga, amikor együtt tudtunk dolgozni és megvalósítani az egyetlen célt! A versenyt!  

Üdv. Lukács
Vissza az elejére Go down
http://fsr-team.weebly.com/index.html
willyKEE
Szentliga Versenyző
willyKEE


Hozzászólások száma : 1544
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 42
Tartózkodási hely : Maidenhead

Itt vagyok de elbúcsúzok! Empty
TémanyitásTárgy: Re: Itt vagyok de elbúcsúzok!   Itt vagyok de elbúcsúzok! I_icon_minitimeSzomb. 15 Feb. 2014 - 21:33

Sad 
Vissza az elejére Go down
LehelFekete
Szentliga Versenyző
LehelFekete


Hozzászólások száma : 546
Join date : 2010. Dec. 08.
Age : 29
Tartózkodási hely : Erdélyország :)

Itt vagyok de elbúcsúzok! Empty
TémanyitásTárgy: Re: Itt vagyok de elbúcsúzok!   Itt vagyok de elbúcsúzok! I_icon_minitimeSzomb. 15 Feb. 2014 - 21:34

Sad
Vissza az elejére Go down
Nandor
Szentliga Versenyző
Nandor


Hozzászólások száma : 107
Join date : 2013. Jun. 27.
Age : 35

Itt vagyok de elbúcsúzok! Empty
TémanyitásTárgy: Re: Itt vagyok de elbúcsúzok!   Itt vagyok de elbúcsúzok! I_icon_minitimeSzomb. 15 Feb. 2014 - 23:44

Sad Sad Sad 
Vissza az elejére Go down
forizstibi
Szentliga Versenyző
avatar


Hozzászólások száma : 293
Join date : 2012. Sep. 06.

Itt vagyok de elbúcsúzok! Empty
TémanyitásTárgy: Re: Itt vagyok de elbúcsúzok!   Itt vagyok de elbúcsúzok! I_icon_minitimeVas. 16 Feb. 2014 - 0:57

elérte kálmán amit akart
Vissza az elejére Go down
Jocky
Szentliga Versenyző
Jocky


Hozzászólások száma : 249
Join date : 2013. Aug. 08.
Tartózkodási hely : SepsiSzentGyorgy

Itt vagyok de elbúcsúzok! Empty
TémanyitásTárgy: Re: Itt vagyok de elbúcsúzok!   Itt vagyok de elbúcsúzok! I_icon_minitimeVas. 16 Feb. 2014 - 2:16

Huha. Hat Elnok Ur, epp annyira szepen es ugyesen irtad le az ultimatumot, mint ahogy vegezted a tisztsegedet. Nagy darab szakadt ki ezennel a Ligank szivebol es kisse szomoru, de megertek mindent es tovabb kell lepni. Gratulalok a sok sok munkadert es idodert amit fektettel a ligaba. Rokkendroooool  cheers 
Vissza az elejére Go down
Koolman
Szentliga Versenyző
Koolman


Hozzászólások száma : 854
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 51
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Itt vagyok de elbúcsúzok! Empty
TémanyitásTárgy: Re: Itt vagyok de elbúcsúzok!   Itt vagyok de elbúcsúzok! I_icon_minitimeVas. 16 Feb. 2014 - 4:18

Nem ide szántam de szerintem ide is betalál, hisz végig olvasva a Luki levelét érdemes egy kicsit elmorfondírozni a múlton, hogy belelássunk a jövőbe...
"Valójában azt szeretném hogy bekövetkezzen a nagy változás az-az, hogy ne közülünk a három alapító tag egyike legyen a liga vezetője! Megszültük, óvtuk a lépteit 7 évig amíg gyerek volt, most merjük elengedni, hadd járjon szabadon! Lehet a Liga maga jobb útra tereli, mert emlékeztetlek azokra a hármunk közt zajlott beszélgetésekre, hogy mi alapítottuk nem fogjuk engedni, hogy itt más diktáljon mindig úgy fogjuk csinálni, hogy mi határozzuk meg a Liga sorsát nem leszünk hülyék kiengedni a kezünkből és ez történt 7 évig vezetted te vagy 2 évig a Ligát aztán én is azt hiszem egy évig s azóta Lukács vezeti vagy 4 éve, ezidáig az volt amit a legelején megbeszéltünk... Vagy meséljem el miért vannak a Szentliga futamok hétfőn este? Oks elmondom azért mert mi valahányan színházban dolgoztunk és a hétfő a színházban szabad nap. És nem a Liga érdeke volt a szempont hanem a saját szempontunk a mi önös érdekük! Persze azóta hagyománnyá vált a hétfő este. De legyünk már őszinték és ne dobálózzunk a nagy szavakkal, hogy a "Liga érdeke", vagy meséljem el, hogy a harmadik szezonban kizártuk a Hungaroringen Gellértet mert vágott egyébként igen de a Willi vágásai felett szemet hunytunk és nem sorolom tovább az ég szerelmére legyünk már őszinték önmagunkkal hisz még nem tudtuk meghaladni a kezdeti állapotokat sajnos... Mi lenne ha megbíznánk azokban a Ligatársakban akik évek óta kitartóan versenyeznek és dolgoznak a Ligáért és átadnánk nekik a Liga vezetését, nem azt mondom, hogy ne legyen közünk a döntéshozatalhoz! Azt gondolom pl. Lukács 4 év elnökösködés után mindenképp vezetőtanács tag kell legyen már csak a tapasztalata miatt is, de legyen más a vezető és ne hármunk közül. Még egyszer mondom bízzunk a ligatagokba sokat fejlődőt a Liga vannak jó képességű emberek köztünk, merjük elengedni a gyerek kezét, kell a változás higgyétek el! És nem azért mert Lukácsot ki kell csinálni NEM! Nagyon sok dolog van amit Lukács tett ami elengedhetetlenül fontos a ligának! De azt hiszem nem kell ő legyen a legfelsőbb döntéshozó, hogy majdnem ugyanezt megtegye a ligáért. Azt látom, hogy túl jó lelke van emiatt pont itt haladja meg egy két dolog. Jelen pillanatban azt gondolom, hogy Lukács is görcsöl e miatt és az ítélő képességét is befolyásolja ez a kialakult nagyon feszült helyzet, én valamiféle alelnöki pozícióban látnám Lukácsot. Mindenképp kell egy szűk vezetőtanács max 5 ember akik döntenek akik majdnem hetente üléseznek vagy legalább telefonon konzultálnak. Mit tudom én vegyünk egy prepay kártyát a Liga elnöknek, hogy legyen egy Liga hivatalos telefon amiről hívhatja a vezetőségi tagokat és így a döntések sebessége is megnő. Ebből a max 5 tagú vezetőségből legyen egy a BT aki egymaga dönt szabályzati dolgokról és versenyhelyzetekről! Én ide SAS-t látnám én megbízok az ítélő képességében még akkor is ha én vele kerülők óvási helyzetbe én elfogadom a döntését, bízzunk már egymásba azért lenne jó egy egytagú BT mert akkor szép lassan be tudna állni egy rendszer, gondolom és így a döntések valamelyest egységesebbé válnának! Legyen egy vezetőségi tag aki a technikai igazgató aki mód felelőse a szerver kezelés a technikai dolgoké. Legyen egy olyan VT tag aki a Liga arculat felelőse design, logók, média, honlap , közvetítés stb. Egy pedig aki az adminisztrációval a pénzügyekkel foglakozik és egy elnök aki képviseli a Ligát más szervezetekkel szemben.
Tehát négy darab Vezető tanács Tag
1 BT, 2 deingn, 3 Technikai, 4 adminisztrációs és az 5 az maga az elnök!
Ők döntenek és üléseznek majdnem hetente de kéthetente mindenképp. Egy döntéshozatalhoz minimum 3 tag jelen kell legyen amiből mindenképp az egyik az Elnök. és például technikai dolgokban csak akkor döntésképes a testület ha a technikai VT tag jelen van, vagy ha szabályzati dolgokról van döntéshozatal akkor a Bt VT tag kötelező, hogy ott legyen a döntéshozatalban. És így tovább. Ez a vezető tanács egyszerű többséggel, hozná a döntéseit szavazás által.
Aztán lenne egy bővített Vezető tanács ahol minden csapatnak lenne egy képviselője amikor nagyobb volumenű a csapatokat érintő dolgokról döntenek ez a testület havonta ülésezne de kéthavonta kötelezően.
És a harmadik legnagyobb döntéshozó szerve a Ligának lenne a közgyűlés amikor is minden aktív ligatag jelen van és szavazhat ez a testület egy szezon alatt egyszer ülésezik de egy év alatt kötelező módon egyszer. A közgyűlés választja meg titkos szavazással az Elnököt és a VT tagokat természetesen a Vezető tanács tagoknak vállalniuk kell a mandátumot! Az Elnök és a Vezető tanács mandátuma 1 évre azaz két szezonra szólna ami után kötelező módon új testületet választanánk amiben természetesen meg választhatóak az előző Vezetőtanács tagok is de azt gondolom az elnök személye max. két mandátumra választható újra a harmadik mandátumnál már kötelező a váltás.
Például a versenynaptárt továbbra is a csapatokra bíznám sőt azt is a csapatok döntésére bíznám, hogy milyen két gumiszett használható egy adott nagydíjon. A versenynaptár sorrendjét sorsolással dönteném el. Az autók számozására én az előző szezonban elért eredményt írnám számként mert akkor a közvetítés során a kommentátor tudná egy csata alkalmával, hogyha 7 versenyzik a 14-esel akkor ki milyen erőviszonyt képvisel. Persze mindenről a Liga dönt és az elnök mind végrehajtó szerv mindent megtesz a döntések érvényesítése érdekében.
Az itt felírt vázlat képezné a Liga alapszabályzatát aminek alapján elkészítenénk és bejegyeztetnék a SzentLiga Egyesületet, így Liga jogi személyiséget nyerne és rögtön lehetne más pénzforrásokat keresni a ligának a tagságdíjon túl PL. Valós szponzorok, lehetne pályázatokat írni például saját szerver vagy közvetítő gépet venni és sorolhatnám innen már a csillagos ég a határ!
Én ebbe az irányba látom a Liga fejlődését, és azt látom itt az ideje megtenni egy minőségi előrelépést a profizmus felé! Mert hanem megmaradunk hétfő esténként segítségekkel játszadozó kicsit nagyobbra nőtt gyerekeknek. Persze sokan hangoztatjátok, hogy szórakozni járunk ide, az hogy egyet lépünk a profizmus felé az csak minőségibb szórakozást nyújt!
Nos ezeket a célokat nem látom megvalósíthatónak a jelenlegi vezetőségi struktúrában. Én azt várom el egy vezetőtől, hogy irányt mutasson lehetőségeket amiben dönt a Liga és megyünk előre fejlődünk! Jelen pillanatban a ti attitűdötök a jelen állapot befagyasztásáról szól nincs vízió jövő kép így jól meg vagyunk egy kicsi segítség egy kis BT semmi kihívás, ma holnap az automata fék is visszakerül... És igen azt várom el egy vezetőtől, hogy bírja akár a kritikát is és érveljen, ne gyerekesen megsértődjön, mert ezt teszitek csak megsértődtök féltek, mi lesz a ligával, mert Koolman mást akar, nem hajlandó a sárban tocsogni és a zavarosban halászni mert most ez van!
Ezidáig a javaslataimat nagy nehezen elfogadtátok nagy küzdelmek árán csak emlékeztetlek, hogy a 3 fős csapatokat én javasoltam szerintem bevált, a tesztpilótás dolog amikor a fiamat be akartam, hozni nagyon elleneztétek a fiam miatt de mégis ti éltetek vele FSR és Blu Bird. Persze egyet értek, az a javaslatom, hogy mindenki pontot kapjon amit a tavaly alkalmaztunk beismerem nem volt tökéletes de azt látom, hogy ebben a szezonban az F1 es pontozás miatt többször többen kiléptek persze előtte odavágták az autót, hogy ne tűnjön fel mert már látták, hogy nincs esély a tízben végezni én azt látom, hogy az előző szezon béli pontozás sem volt tökéletes az enyém de ez sem jó, csak ti nem ismeritek ezt be azt gondolom valahol a kettő között van az igazság kb 16-18 veszünk részt átlagban egy versenyen így talán 13-14 versenyző kéne pontot kapjon nekem talán a 13-as a szimpibb Smile. Nos most már remélem világos, hogy én nem egy ligavezető személye mellet vagy ellen vagyok, hanem egy struktúráról beszélek egy tiszta átlátható útról. Csak azt hajtogatod, hogy az én önös érdekem a szempont kérdelek mi ebben az önös érdek? Hogy az embereket a fejlődésre ösztönzöm? Nem engedem poshadni a Ligát ha nem rinyálok az évek alatt ma is automata fékkel vezetnétek többen is, vagy ahogy mindig harcoltam, és továbbra is harcolok, hogy egyre közelebb kerüljünk a szimulátorozáshoz, nagyobb törés, kevesebb segítség, stb, stb, ti kihasználjátok azt, hogy az emberek félnek a változástól az ismeretlentől és ahelyett, hogy ösztönöznétek őket a fejlődésre húzzátok vissza őket lebeszélitek. Azt látom, hogy azok az emberek akik legyőzték félelmeiket és egy kis időbefektetéssel áttértek a segítség nélküliségre valósággal felszabadultak, pl Reddi míg előtte ő is nagy változás ellenes volt, de én magam is sztrájkoltam amikor egyszer csak a Sompir bajnokságában kivette a segítségeket és kénytelen voltam azok nélkül menni, de nagyon gyorsan fantasztikus élmény lett a változás és azóta a SzentLigában sem használtam mert más dimenzió így vezetni,! Akik segítségekkel vezettek és féltek, higgyétek el tudom mit éreztek én is voltam abban a hajóban amiben ti és el kell mondjam tévedtem, ma már tudom, nincs mitől félni a segítség nélküliség az abszolút szabadság érzetét adja, és ettől fosztjátok meg magatokat. És ettől fosztanak meg közvetve azok akik nem segítenek előre lépni benneteket hanem bent tartanak a zavarosban. Nos röviden ennyi, várom mi az az érv ami a jelen struktúra mellet szól és nem arra vagyok kíváncsi, hogy milyen szemét vagyok, hogy támadom Lukácsot, mert ez így jó ahogy van. Hisz szabad szemmel látható, hogy amilyen a közhangulat a ligában az egyértelműen azt mutatja, hogy ez így nem jó, és az az érv sem áll a lábán, hogy te rontod el a közhangulatot mert támadod Lukácsot és vitázol, mert nézzetek már körül minden döntés csak újabb feszültségeket szül és gyakran volt olyan, hogy meg se szólaltam egy egy témában sőt olykor jeleztem is és mégis folyt a vita, persze akkor ép Redi volt a hibást, vagy bárki más csak te nem soha Wilmos, vagy nézd meg most amit elkövettél az óvásom kapcsán a Kóreai nagydíj után süt a rosszindulat! Képes vagy videókat gyártani... Az nem tűnik fel neked, hogy mindenki más rontja a Liga közhangulatát csak te nem?
És a legfontosabb javaslatom én mint minden normális fórumon én azonnal törölném a sértő rágalmazó, hozzászólásokat, mint amilyenek a tieid zöme amikor személyeskedsz!
Nos várom az érveket ami a jelen "tökéletes" állapot és a vezetőségi struktúra fenntartása mellett szólnak."
Vissza az elejére Go down
RedDog
Szentliga Versenyző
RedDog


Hozzászólások száma : 2599
Join date : 2008. Oct. 13.
Tartózkodási hely : Over and out!

Itt vagyok de elbúcsúzok! Empty
TémanyitásTárgy: Re: Itt vagyok de elbúcsúzok!   Itt vagyok de elbúcsúzok! I_icon_minitimeVas. 16 Feb. 2014 - 16:42

.
Vissza az elejére Go down
Sas
Szentliga Versenyző
Sas


Hozzászólások száma : 1360
Join date : 2009. Nov. 04.
Age : 46
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Itt vagyok de elbúcsúzok! Empty
TémanyitásTárgy: Re: Itt vagyok de elbúcsúzok!   Itt vagyok de elbúcsúzok! I_icon_minitimeVas. 16 Feb. 2014 - 17:09

Itt vagyok de elbúcsúzok! 44mu
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Itt vagyok de elbúcsúzok! Empty
TémanyitásTárgy: Re: Itt vagyok de elbúcsúzok!   Itt vagyok de elbúcsúzok! I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Itt vagyok de elbúcsúzok!
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
fórum :: Szabadedzés :: Megbeszélések, események-
Ugrás: