fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

fórum

ONLINE SZIMULÁTOROS BAJNOKSÁG
 
KezdőlapPortalLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 Austin nagydíj

Go down 
+6
Szonda Hunor
Lukács
willyKEE
Sas
TMS
RedDog
10 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
viper
Szentliga Versenyző
viper


Hozzászólások száma : 206
Join date : 2012. Sep. 11.
Age : 42
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Austin nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Austin nagydíj   Austin nagydíj - Page 2 I_icon_minitimeKedd 17 Szept. 2013 - 20:49

Vissza az elejére Go down
viper
Szentliga Versenyző
viper


Hozzászólások száma : 206
Join date : 2012. Sep. 11.
Age : 42
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Austin nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Austin nagydíj   Austin nagydíj - Page 2 I_icon_minitimeKedd 17 Szept. 2013 - 21:08

Tamas írta:
Az ovasok a verseny után éjszaka 1.00 óráig történnek.
Ez így van, egyetértek, annyi különbséggel, hogy az este több mint 20 percen át próbáltam az óvást beírni, de szípás, nem ment a fórum...
Vissza az elejére Go down
Sas
Szentliga Versenyző
Sas


Hozzászólások száma : 1360
Join date : 2009. Nov. 04.
Age : 46
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Austin nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Austin nagydíj   Austin nagydíj - Page 2 I_icon_minitimeKedd 17 Szept. 2013 - 22:26

viper írta:
Tamas írta:
Az ovasok a verseny után éjszaka 1.00 óráig történnek.
Ez így van, egyetértek, annyi különbséggel, hogy az este több mint 20 percen át próbáltam az óvást beírni, de szípás, nem ment a fórum...
A forum kihagyasat meg tudom erositeni, mert en is probaltam. Kivancsian vartam az ovasokat, mert sejtettem, hogy lesznek gazdagon a kozvetitest latvan Smile
Vissza az elejére Go down
Sas
Szentliga Versenyző
Sas


Hozzászólások száma : 1360
Join date : 2009. Nov. 04.
Age : 46
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Austin nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Austin nagydíj   Austin nagydíj - Page 2 I_icon_minitimeSzer. 18 Szept. 2013 - 14:28

B.T Döntés



1. óvás: Hatházi Vilmos óvja Vargyasi Tamást

Albert S. - Igaz, hogy Vili picivel  hosszabb féktávot vett (100-as tábla előtt) mint az előző körökben, és okozhatta ez a koccanást, de Vilinek joga van féktávot választani akár a fékjei, gumik állapotára figyelve. Tamásnak alkalmazkodni kellett volna az előtte autózóhoz. +20 mp

Fegyver B. - Az óvás helyes Tami későre fékez nekimegy Vilinek.

Szabó L. - A 33. körben Vili kicsit hosszabb féktávot vesz az addig megszokottaknál. Erre Tamás sajnos nem volt felkészülve és hátulról bele repült Vili autójába. Ezért az esetért Tamásnak +20 másodperces büntetés jár a szabályzat szerint.


2. óvás: Hatházi Vilmos óvja Lukács Szabolcsot

Albert S. - Nem történt feltartás. Vili nem volt olyan közel, hogy időt veszíthetett volna.

Fegyver B. - Én semmi rendelleneset nem vettem észre. Vili nem volt olyan közel hogy feltartásról beszeljünk

Szabó L. - Abu-Dhabin is volt egy hasonló eset, de itt is ugyanaz a véleményem, hogy nem történt feltartás ennél az esetnél.


3. óvás: Lukács Szabolcs óvja Tokos Csabát

Albert S. - Tokos Csaba figyelmeztetve volt agresszív vezetésért. A visszajátszásból az látszik, hogy még a gázt sem volt hajlandó elvenni Csaba, egész a kiütés pillanatáig állt a gázon. A figyelmeztetést is figyelembe véve, súlyosbított büntetést javaslok.

Péterfi Á. - Egyértelmű +20 mp Csabának

Szabó L. - Tokos Csaba versenyhelyzetben hátulról kitolja Szabit a pálya szélére


4. óvás: Szabó Csaba óvja Fegyver Botondot

Albert S. - Ennél az esetnél Boti ha egy kicsit fékezne, ne csak elvett gazzal gurulna, akkor elkerülhető lett volna az incidens. Nem így tett és kiütte Csabát, aztán a következő kanyarban ismét, ezért a büntetése +40 mp a szabályzat értelmében, de mivel nem ért el eredményt, az időbüntetés átalakul rajthely büntetésé, súlyosabb esetbe bokszutcából való rajtolássá.

Péterfi Á. - Boti 2-szer üti ki Csabát és visszavárja ez 2 x 20 mp de mivel nem ért el eredményt, hátrasorolás a következő futamon de ez meg súlyosbítható!

Szabó L. - Botinak sajnos már nem az első eset, hogy kiüt valakit.  Itt is elég durva figyelmetlenségről van szó.


5. óvás: Szonda Hunor óvja Péterfi Árpádot


Fegyver B. - Helyes az óvás Szondát elüti.

Lukács Sz. - Szonda előz, türelmetlen, korán kormányoz Péterfire aki ragaszkodik kiválasztott ívéhez, az adok kapok után Árpád volt hátul és láthatta, hogy az elől haladó elfoglalta ívét, Szonda kezdte hamarabb a féktávot értelem szerűen de belecsúszott. Versenyszituáció, zúzás nélkül! Jár a 20 mp!

Szabó L. - Kb ugyanaz, mint a Tamás-Vili esete csak mások a szereplők. Én itt +20 másodpercek javaslok Árpinak.


6. óvás: Péterfi Árpád óvja Tokos Csabát

Albert S. - Tokos előzni óhajt de a kivitelezéssel gondok adódtak. Árpit kiütve visszavárja, ezért +20 mp a javasolt büntetés, de mivel Csaba versenyeit az agresszív vezetés jellemzi, ezert az esetért bokszutcából való rajtolást javaslok.

Lukács Sz. - Tokos előzési pontot keresve késői féktávra készül de elméretezi az autója szélét és Árpád kilökésével végződik! Az eset után vissza várja ugyan de attól még veszélyes! Jár a 20 mp!

Szabó L. - Ez az eset is nagyon hasonló ahhoz, mint amikor Szabit üti el. Mivel két ilyen esete volt a futam során én boxutcarajtot javaslok.

7. óvás: Péterfi Árpád óvja Fegyver Botondot

Albert S. - Klasszikus kiütés, ami meghatározta az austini futamot. Boti visszavárta Árpit, ezért +20 mp a szabályzatot értelmezve, de mivel egész futamon az agresszív vezetés jellemezte Boti versenyét, szigorúbb büntetést javaslok.

Lukács Sz. - Gyakori hiba, türelmetlen kivitelezés! Egyből messziről előzni! Bár nem törik autó de sérül! Itt is jár a 20 mp!

Szabó L. - Boti itt most Árpit üti el oldalról, szerintem már a futameltiltás sem lenne sok ezekért a sorozatos kiütésekért. De egy boxutcarajt a minimum.


8. óvás: Venczel Alfréd óvja Hatházi Vilmost

Albert S. - Nem láttam okát annak a hirtelen satuféknek, de a helyzetet nem érezhetjük át, mivel nem mi vezettük az autót, ezért nem állíthatjuk biztosan, hogy szándékosság állna a háttérben, nincs rá bizonyíték. Mindezek ellenére egy figyelmeztetéssel sújtanám Vilit, mert Alfrédnak komolyabb baja is származhatott volna ha a reflexei nincsenek a helyzet magaslatán.

Lukács Sz. - Meg kell, hogy mondjam ez az eset megdolgoztatott! Nem akartam elhamarkodottan dönteni, higgadtan és csakis a helyzetre figyelve át élni! Nem volt könnyű! Hatházinak nem volt semmi oka fékhez nyúlni, sem kerék nem pörgött ki és az irányítás is be volt fejezve! Mégis megtette, fékezett! Az óvást jogosnak tartom! Innen a B.T. elnököt kérem a korrekt határozat meghozására!  (az eset előttem történt és akkor is furának találtam!)

Szabó L. - Tényleg elég lassúnak tűnik Vili amikor Alfréd mögötte van, de ez lehetett amiatt is mivel 2 körrel ezelőtt benne volt egy elég csúnya balesetben. Én nem feltételezem azt, hogy szándékosan lassított volna.


Fehér vonal: Nem lettek elemezve a bokszutca elhagyások, mivel az austini fehér vonal egy furcsa szerzemény. Nem lehet biztosan meghatározni azt a zónát, ahol el lehetne hagyni a fehér vonalat.


Büntetések



Vargyasi Tamás - +20 mp.

Tokos Csaba - futamon elért eredményének törlése (már meglévő figyelmeztetés utáni súlyosbítás), bokszutcából való rajtolás a következő futamon.

Fegyver Botond - bokszutcából való rajtolás a következő futamon, figyelmeztetés agresszív vezetésért.

Péterfi Árpád - +20 mp.

Hatházi Vilmos - figyelmeztetés.
Vissza az elejére Go down
willyKEE
Szentliga Versenyző
willyKEE


Hozzászólások száma : 1544
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 42
Tartózkodási hely : Maidenhead

Austin nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Austin nagydíj   Austin nagydíj - Page 2 I_icon_minitimeSzer. 18 Szept. 2013 - 21:08

Tisztelt BT !

2. óvás: Hatházi Vilmos óvja Lukács Szabolcsot Albert S. - Nem történt feltartás. Vili nem volt olyan közel, hogy időt veszíthetett volna. Fegyver B. - Én semmi rendelleneset nem vettem észre. Vili nem volt olyan közel hogy feltartásról beszeljünk Szabó L. - Abu-Dhabin is volt egy hasonló eset, de itt is ugyanaz a véleményem, hogy nem történt feltartás ennél az esetnél. írta:
Engedjetek meg nekem egy megjegyzést. Ott a pont Lórinál !!!! annyi különbségel hogy Árpi kapott egy 5 rajthelyes büntetést! ..... nem kívánom hogy Lukácsnak is ezt adjátok , mert nem érdemli meg!!!! csak felhivnám a vigyelmet hogy egyszer így döntött a BT és egyszer úgy!

8. óvás: Venczel Alfréd óvja Hatházi Vilmost Albert S. - Nem láttam okát annak a hirtelen satuféknek, de a helyzetet nem érezhetjük át, mivel nem mi vezettük az autót, ezért nem állíthatjuk biztosan, hogy szándékosság állna a háttérben, nincs rá bizonyíték. Mindezek ellenére egy figyelmeztetéssel sújtanám Vilit, mert Alfrédnak komolyabb baja is származhatott volna ha a reflexei nincsenek a helyzet magaslatán. Lukács Sz. - Meg kell, hogy mondjam ez az eset megdolgoztatott! Nem akartam elhamarkodottan dönteni, higgadtan és csakis a helyzetre figyelve át élni! Nem volt könnyű! Hatházinak nem volt semmi oka fékhez nyúlni, sem kerék nem pörgött ki és az irányítás is be volt fejezve! Mégis megtette, fékezett! Az óvást jogosnak tartom! Innen a B.T. elnököt kérem a korrekt határozat meghozására! (az eset előttem történt és akkor is furának találtam!) Szabó L. - Tényleg elég lassúnak tűnik Vili amikor Alfréd mögötte van, de ez lehetett amiatt is mivel 2 körrel ezelőtt benne volt egy elég csúnya balesetben. Én nem feltételezem azt, hogy szándékosan lassított volna. írta:


Az első kanyart elrontom rendesen, egymás mellé érünk Venczel-el de én vagyok a rosszabb íven belül, de mégis én megyek be előre a kanyarba, (kisodrodok az ívről) ha a következőben nem fékezek akkor elhagyom a pályát, és poziciót veszítek, ezért fékeztem ott, hogy ne hagyam el a pályát és hogy ne veszítsek poziciót!!!

Köszönöm a BT idejét! bye


Vissza az elejére Go down
Sas
Szentliga Versenyző
Sas


Hozzászólások száma : 1360
Join date : 2009. Nov. 04.
Age : 46
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyorgy

Austin nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Austin nagydíj   Austin nagydíj - Page 2 I_icon_minitimeSzer. 18 Szept. 2013 - 21:34

Vili te Tamással ellentétben sehol nem kellet korábban fékezz vagy lehúzódj az ideális ívről, ezért is eltérő a véleményem a két esetről. Mivel mind különbözőek vagyunk, így különbözően látunk adott helyzeteket és... a befékezős esetnél azért is írtam, hogy nem mi vezettük az autót és nem tudhatjuk, hogy miért fékeztél látszólag értelmetlenül. Ha ügy van, ahogy leírtad, akkor önző módon veszélybe sodortad saját hibádból Alfrédot, mert nem akartál pozíciót veszteni.

U.I. soha nem lesz tökéletes a B.T.
Vissza az elejére Go down
RedDog
Szentliga Versenyző
RedDog


Hozzászólások száma : 2599
Join date : 2008. Oct. 13.
Tartózkodási hely : Over and out!

Austin nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Austin nagydíj   Austin nagydíj - Page 2 I_icon_minitimeSzer. 18 Szept. 2013 - 22:33

Anny hozzafuzesem van, hogy WillyKEE nem csak az elso kanyarban fekez oktalanul, hanem a 4 es 5 kanyar kozott is, ezert irtam, hogy elsp szektor, az ovasban es nem CSAK elso kanyar. Azutan, amikor eszre vettem, hogy egy "kicsit" furcsan viselkedik a palyan, minden fektavon melle huztam es nem volt gond, de ebben a ket kanyarban nagyon is furcsan viselkedett.

Koszonom a BT-nek, hogy belatta, hogy nem normalis az o viselkedese, a szabalyzat 2.2 pont alapjan:

2.2. Sportszerű és tisztességes magatartást tanúsít a versenyző, ha a rendezvény során figyelemmel van arra, hogy nem egyedül van a pályán, szándékosan vagy gondatlanságból nem okoz balesetet, betartja a szabályokat, a rendezvény során nem kényszerít másokat balesetveszélyes helyzetbe, illetve nem juttat másokat jogtalan előnyhöz.

Nem kerem willyKEE kizarasat, de ezt jo eltenni emlekbe. Megmutattam, hogy en Fair Play versenyzo vagyok, nem adtam at Taminak a gyozalmet, habar mindenut kifejtettem, hogy inkabb FSR mint BBR.

I rest my case.
Vissza az elejére Go down
willyKEE
Szentliga Versenyző
willyKEE


Hozzászólások száma : 1544
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 42
Tartózkodási hely : Maidenhead

Austin nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Austin nagydíj   Austin nagydíj - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. 19 Szept. 2013 - 0:49

Sas írta:
Vili te Tamással ellentétben sehol nem kellet korábban fékezz vagy lehúzódj az ideális ívről, ezért is eltérő a véleményem a két esetről. Mivel mind különbözőek vagyunk, így különbözően látunk adott helyzeteket és... a befékezős esetnél azért is írtam, hogy nem mi vezettük az autót és nem tudhatjuk, hogy miért fékeztél látszólag értelmetlenül. Ha ügy van, ahogy leírtad, akkor önző módon veszélybe sodortad saját hibádból Alfrédot, mert nem akartál pozíciót veszteni.

U.I. soha nem lesz tökéletes a B.T.
Persze Sas ... senki nem tökéletes. .. csak azért tettem szóvá az Árpi esetét mert szerintem ugyanaz történik más más buntivel. fel akartam hivni a figyelmeteket hogy "szerintem " hiba csúszott a dologba.

ui: az idei Bt Volt szerintem a legjobb BT !!!!!
Vissza az elejére Go down
Lukács
Szentliga Versenyző
Lukács


Hozzászólások száma : 1815
Join date : 2008. Oct. 13.
Age : 47
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Austin nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Austin nagydíj   Austin nagydíj - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. 19 Szept. 2013 - 7:15

Igen, velunk is elofordult mar ez csak nem tettuk szova! Pl. Monako Sz. Csaba kiuti N.K. Kalmant nem varja vissza - kizaras! N.K. Kalman Kiuti Sz. Csabat ugyan ott, nem varja vissza, nem zarjak ki! De az akkori helyzetek helyszinelesek egyenek mas, nem lehet egy kapta fara onteni, amugy en is respekt a B.T. elott!
Vissza az elejére Go down
http://fsr-team.weebly.com/index.html
willyKEE
Szentliga Versenyző
willyKEE


Hozzászólások száma : 1544
Join date : 2008. Oct. 12.
Age : 42
Tartózkodási hely : Maidenhead

Austin nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Austin nagydíj   Austin nagydíj - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. 19 Szept. 2013 - 8:52

Lukács írta:
Igen, velunk is elofordult mar ez csak nem tettuk szova! Pl. Monako Sz. Csaba kiuti N.K. Kalmant nem varja vissza - kizaras! N.K. Kalman Kiuti Sz. Csabat ugyan ott, nem varja vissza, nem zarjak ki! De az akkori helyzetek helyszinelesek egyenek mas, nem lehet egy kapta fara onteni, amugy en is respekt a B.T. elott!
Elnézést ha szova tettem ... nem akartam megserteni senkit .
Vissza az elejére Go down
Lukács
Szentliga Versenyző
Lukács


Hozzászólások száma : 1815
Join date : 2008. Oct. 13.
Age : 47
Tartózkodási hely : Sepsiszentgyörgy

Austin nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Austin nagydíj   Austin nagydíj - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. 19 Szept. 2013 - 9:39

Áááá ugyan, nem is azért írtam, csak, hogy nem az első eset! Békés hangulatba írtam Very Happy  nincs időm mérgelődni! Very Happy 
Vissza az elejére Go down
http://fsr-team.weebly.com/index.html
RedDog
Szentliga Versenyző
RedDog


Hozzászólások száma : 2599
Join date : 2008. Oct. 13.
Tartózkodási hely : Over and out!

Austin nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Austin nagydíj   Austin nagydíj - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. 19 Szept. 2013 - 13:52

Eredmenyek frissitve.
Vissza az elejére Go down
RedDog
Szentliga Versenyző
RedDog


Hozzászólások száma : 2599
Join date : 2008. Oct. 13.
Tartózkodási hely : Over and out!

Austin nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Austin nagydíj   Austin nagydíj - Page 2 I_icon_minitimePént. 20 Szept. 2013 - 0:20

Csak most volt idom a VLSui logokat ellenorizni. Minden rendben!
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Austin nagydíj - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Austin nagydíj   Austin nagydíj - Page 2 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Austin nagydíj
Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Austin nagydíj
» USA Austin
» Belga Nagydíj
» Japán nagydíj
» Német nagydíj

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
fórum :: Bírói testület :: Óvások & BT :: Óvások Arhivum :: Óvások SzentLiga X4-
Ugrás: